Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır

Bilgisayar Nasıl HızlandırılırBilgisayar Nasıl Hızlandırılır
Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır

Bilgisayar nasıl hızlandırılır ? Sorusunun cevabını bu yazıyı okuduğunuzda alabileceksiniz. Günümüzün önemli konularından birisi hızdır. Özellikle söz konusu bilgisayarlarımız ise durum daha ciddi bir durum alıyor. Bu durumun günlük yaşantımızda başımıza gelmesi geçekten talihsizlik olur, yoksa sorumsuzluk mu? Bilgisayarlarımız bizim kontrolümüz dışı bir işlem yapamıyorlar o durumde iyi performansa sahip bir bilgisayara sahip olmak bizim elimizde.

Bilgisayar Hızlandırma Klasik Yöntem

            Öncelikle bilgisayarınızın türünü belirleyin. Bilgisayarınız performans üzerine yapılmamış ise gereksiz oyun ve programları kaldırarak işe başlayabilirsiniz. Bunun için, masaüstünde ki ‘Bilgisayar’ klasörünü açıp ‘Program Kaldır ya da Değiştir’ butonuna tıklfakatnız ve gereksiz gördüğünüz programları kaldırmanız. Tabi bu yöntem çok bilindik fakat az da olsa işimizi görebilir.

Bilgisayar Nasıl HızlandırılırBilgisayar Nasıl Hızlandırılır

bilgisayar hızlandırma teknikleri

Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır – Temizlik  Yapın !  

           Başka bir yöntem ise ‘’Piriform CCleaner’’ adlı programı indirip kullanmanız. Bana sorar iseniz ‘’Piriform CCleaner’’ adlı program bu yönde öncü ve güven kalabalık bir program.

Bilgisayar Nasıl HızlandırılırBilgisayar Nasıl Hızlandırılır

yavaşlayan bilgisayarı hızlandırma

Programda 2 ayrı seçenek bulunuyor: Windows ve uygulfakatlar. Eğer İnternet Explorer dışında bir tarayıcı kullanıyorsanız ‘Uygulfakatlar’ seçeneğine girip kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz. Temizliğe başlarken ise program size çözümleme yapma şansı sunuyor. analiz bittiği zfakatn size silinecek olan fazlalıkların listesini ve boyutunu gösteriyor.

Bilgisayar Nasıl HızlandırılırBilgisayar Nasıl Hızlandırılır

Bilgisayar hızlandırmak için neler yapılır

Göründüğü gibi dosyalar henüz silinmedi. ‘’Temizliğe başla’’ dediğimizde ise gereksiz olan bu dosyaları silecektir.

   Bilgisayar Hızlandırma Teknikleri – Disk Birleştirme

          Bir diğer yöntem ise Disk Birleştirmedir. yalnız bu yöntemi uygulfakatdan önce sisteminizde bir arka dönüş noktası belirlemeniz önerilir. Bu arka dönüş noktasını ‘’Sistem geri Yükleme’’ bölümünde görebilirsiniz.) Bilgisayarınızda uzun süre kalan bilgiler, dosyalar zfakatnla yıpranabilir. söylemek istediğim şu, faal olarak bilgisayarınızı kullandığınız için bu uzun süreli dosyaların üzerine yenileri gelebilir ve aynı yerde durması gereken dosyaları ayırabilir. Bu yıpranma ise sistemde Parçalanmış dosya olarak geçer. Bunu öğrenmek için öncelikle Bilgisayar klasörünü açıyoruz ve birleştirmek istediğimiz diskin üzerine sağ tıklayıp Özellikler bölümüne giriyoruz. Açılan küçük pencerede Araçlar bölümüne girip Şimdi birleştir seçeneğine basıyoruz. Disk birleştirmeden önce Çözümleme seçeneğini seçin. Bu işlem size, diskinizin birleştirmeye ihtiyacı olup olmadığını gösterecektir

Bilgisayar Nasıl HızlandırılırBilgisayar Nasıl Hızlandırılır

Bilgisayar Hızlandırma

Diski birleştir dediğimiz takdirde sistem işleme başlıyor. Bu işlem bilgisayarınızın yıpranma durumuna göre süre farklılığı gösterebilir. Açıkçası işleminiz saatler sürebilir. ama bu işlem nihayetinde sisteminizde büyük bir yer açılmış oluyor ve bilgisayarınız rahatlıyor.

Bilgisayar nasıl hızlandırılır makalesi için sizinde önerileriniz varsa dinlemek isteriz. Sizler için android telefon nasıl hızlandırılır makalesini de hazırlfakatyı düşünüyoruz, takipte kalabilirsiniz. Bir sonra ki yazımızda görüşmek üzere..

loading...

Yorumunuzu Bırakın