Bayat Ekmek Nasıl Değerlendirilir ?Bayat Ekmek Nasıl Değerlendirilir ?

Bayat Ekmek Nasıl Değerlendirilir ?Bayat Ekmek Nasıl Değerlendirilir ? Bayat Ekmek Nasıl Değerlendirilir ?Bayat Ekmek Nasıl Değerlendirilir ?
Bayat Ekmek Değerlendirme

İhtiyaç fazlası alınan ekmekler giderek bayatlar. Bayatlayan ekmeklerin değerlendirilebildiğini biliyor muydunuz ? Son giderekrda çöpe atılan ekmeklerin oranı her geçen gün artmakta oysaki bayatlayan ekmekleri değerlendirmek için farklı yöntemler var Sizlerin de bayatlayan ekmekleri değerlendirmeniz için işte o yöntemlerden bazılarını size sunacağım ;

Bayat Ekmekleri Değerlendirme Rehberi;

1- Bayat ekmekleri değerlendirmenin en güzel yollarından birisi bu ekmekleri köfte yapımında kullanmaktır. Bayatlayan ekmekleri bir rondodan geçirerek un haline getirir ve bu şekilde buzdolabı poşetine koyarsanız, köfte yoğururken elinizin altında hazır şekilde bulunmuş olur.

2- Bayat ekmekleri dilimledikten sonra üzerine süt serpin. Kızgın yağa ekmeğin bir tarafını kızarttıktan sonra diğer tarafını da çevirip üzerine küp doğranmış domates ve kaşar peyniri koyun. İsterseniz peynirler eriyince üzerine kekik ve karabiber katabilirsiniz ve bu tanım ile de kahvaltınıza değişik bir tat katmış olursunuz.

3- Bayat ekmekleri dilimleyin fırına atıp kıtır hale getirin. Bir tavada erittiğiniz tereyağının içine 2-3 diş sarımsağı dövüp ek edin ve iyice karıştırın. Üzerine bol kırmızı pul biber, biraz tuz ve 1 fincan su ekledikten sonra ekmek dilimlerinin üzerine dökün ve sonra afiyetle yiyin.

4- Ekmeklerin üzerine biraz su serperek, folyoya sarıp 5-10 dakika fırında bekletebilirsiniz. Ekmeklerin taze olduğunu göreceksiniz.

Bayat Ekmek Nasıl Değerlendirilir ?Bayat Ekmek Nasıl Değerlendirilir ? Bayat Ekmek Nasıl Değerlendirilir ?Bayat Ekmek Nasıl Değerlendirilir ?

Bayat ekmek nasıl değerlendirilir ?

5- Bayat ekmeklerinizi biraz su ile ıslayıp can dostu hayvanlar ile paylaşabilirsiniz. Kedi, olur kuş olur, köpek olur hem böylece ekmekleri çöpe fırlatmak yerine başka canlıların karnı doymuş olur.

Bunların dışında bayat ekmek ile yapılacak yemekler ve tanımlerde var onları da belirtelim;

Peynirli bayat ekmek köftesi
Ekmek çorbası
Vişneli ekmek tatlısı
Bayat ekmek pizzası
Ekmek tatlısı
Bayat ekmek kanepesi
Ekmek oğması

Dünyada yalnızca bir günde milyonlarca ekmek çöpe atılıyor öbür profilden bir çok kardeşimiz açlık ile mücadele ediyor. yemek yedikten sonra atılan ekmekleri görünce faaliyete geçme zamanı dedim ve bayat ekmekleri nasıl değerlendiririz onları sizin ile paylaşmayı düşündüm. Ekmeği değerlendirmek için bu maddeleri bir yere not alın yahut sayfayı yer imlerinize ekleyin her şey sizinle başlar, küçükler büyükleri oluşturur.

loading...

Yorumunuzu Bırakın