Bankaya Gitmeden Banka Hesabı Açmak Mümkün

Bankaya Gitmeden Banka Hesabı Açmak MümkünBankaya Gitmeden Banka Hesabı Açmak Mümkün
Banka Hesabı

Yeni bir banka hesabı açmak açmak artık illa da bankaya gitmeniz gerek kalmiyor Genelde hala insanlar banka hesabı açmak için bankalara gitmenin mecbur olduğunu düşünüyorlar fakat bu durum artık böyle değil.

Şubesiz bankacılık hizmetlerinin yaygınlaşmasıyla beraber banka hesabı açma işlemlerinizi webten üzerinden yapabiliyorsunuz. İnternet üzerinden açacağınız banka hesapları için yalnızca kimlik bilgileriniz gerekiyor. Banka hesabı açma talebinizin ardından size kuryeyle ya da banka personeli bizzat verdiğiniz adrese gelerek, sözleşmeyi imzalfakat nızı talep ediyorlar. hâlihazırda var koşullar altında da bir banka hesabı açmak için sözleşme imzalfakat mız gerekiyor. Bu 2 aşfakat nın ardından kullanacağınız banka kartınız size teslim ediliyor ve banka hesabı açma işlemlerinizi tfakat mlamış oluyorsunuz.

Özellikle son 2 yılda şubesiz bankacılığa iyice yönelen bankalarımız web kanalı üzerinden açacağınız hesaplar içinde Genellikle hesap işletim ücreti ya da nakit aktarımı (eft gibi) masrafları sizden almıyor. hâlihazırda mevduata en yüksek nema imkanını da Genellikle şubesiz bankacılık ürünleri ya da e-mevduat hesapları veriyor.

Aslında bu yazıyı yazmfakat neden olan şey, dün okuduğum bir haber. Bu habere göre Güney Kore, Aralık ayından itibaren banka hesabı açmak isteyen şahısların bankalara bizzat gitmesinin artık mecbur olmayacağı yönündeydi. Dünyaya büyük markalar kazandıran ve teknolojileriyle tanıdığımız bir ülke için geç atılmış bir adım. Çünkü daha öncesinde Güney Kore vatandaşlarının banka hesabı açmak için banka şubelerine şahsen başvurması gerekiyormuş. Bu durum Aralık ayında değişecek, fakat ben her zfakat n söylüyorum; bizim ülkemizdeki bankacılık sisteminin hızı ve teknolojik ilerlemesi neredeyse hiçbir dünya ülkesinde yok. Eğer vatan dışında bir bankayla çalıştıysanız ve en basitinden web şubesini kullandıysanız ne söylemek istediğimi hâlihazırda tecrübe etmişsinizdir.

İlgili: Yeni Banka Hesabı Açmak İsteyenlere Öneriler

Ben şubesiz bankacılık olayını belki fazla abartıyorum fakat tüketiciye sağlanan büyük avantajları da bankalar fazlasıyla abartıyorlar! Haliyle seviyor ve destekliyoruz bu hizmetleri.

Ülkemizde yaklaşık 13 milyon kişi web bankacılığı kullanıyor, bu rakfakat elbette mobil kullanıcılarda dahil. Dünyada web bankacılığına en fazla saldırı meydan ülkeler içerisinde de 6. sırada bulunuyoruz. Şimdiye kadar bu korsan saldırılardan yara almamış olmamızda bankacılık sistemlerimizin güvenilirliğini kanıtlar nitelikte. İş Bankası’nın geçen aylarda yayımlanan basın bülteninde, web bankacığı üzerinden yapılan yekûn işlem adedinin 1.330 şubede yapılan işlem sayısıyla ile eşit hale geldiği belirtiliyordu. Bu da söylemek oluyor ki, bir bankanın web kanalı 1.330 şubeye bedel!

Çok uzattım toparlayayım, bankaya gitmeden de webten banka hesabı açabilmeniz mümkündür. derhal bir banka hesabı açmak için şubesiz bankacılık alternatiflerini araştırmanızı tavsiye ederim.


loading...

Yorumunuzu Bırakın