Bankaların Verdiği En Yüksek Kredi Limiti

Bankaların Verdiği En Yüksek Kredi LimitiBankaların Verdiği En Yüksek Kredi Limiti
Kredi

Okuyucularımızdan gelen soruları herkati yararlanabileceği şekilde açıkça cevaplamaya devam ediyoruz. En son bir okuyucumuz Bankalar en fazla ne kadar kredi verir? sorusunu bize göndermiş. Soruyu cevaplayalım.

Bir bankanın en fazla ne kadar kredi verebildiğine ilişkin herhangi bir kısıtlama bulunmamakla beraber bu karar kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Kişiye göre değişiklik gösterebilir dediğimiz nokta, bankalarda bulunan mevduatlarınız, kredi notunuzun performansı gibi etkenlerdir.

Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Kredi limitinin ne kadar yüksek olacağına değin belirlemelerde, Bankalar kati bir kanun altında değillerdir, ama genelde bankalar aldığınız kredinin aylık taksitlerinin yeniden aylık gelirinizin 1/3’ünü geçmeyecek şekilde kredi vermeyi uygun görmektedirler. Bu hal az önce yukarıda belirttiğim gibi değişiklik gösterebilir. Örneğin, mevduat birikimleriniz ya da belgelenebilir yüksek teminatlarda bulunursanız istediğiniz miktarla da yüksek kredi alabilme şansınız olacaktır.

Ayrıca, alacağınız krediye göre de limit değişiklik gösterebilir. Örneğin, ihtiyaç kredisi için bankanız farklı bir limit belirlerken, taşıt ya da konut kredisi gibi hallarda verdiği kredi miktarını artırabilir. yeniden de Bu mevzuda daha sağlıklı bilgilendirme için çalıştığınız bankayla görüşmenizi tavsiye ederim.


loading...

Yorumunuzu Bırakın