Bankalardan Gelişmiş Altın Hesabı Hizmetleri

Bankalardan Gelişmiş Altın Hesabı HizmetleriBankalardan Gelişmiş Altın Hesabı Hizmetleri
Altın Hesapları

Altın hesaplarında yaşanan gelişmelerle yatırımcıların büyük çoğunluğu bankaların sunmuş oldukları altın hesaplarına yöneldiler.

Altın hesabı için hangi banka söyleyenler ve henüz hangi bankada yatırım yapacağına karar veremeyenler, altın hesabı hakkında önde gelen bu üç bankanın tanıtımlarını okuyabilirler.

İş Bankası Altın Hesabı

Tüketicinin altın hakkındaki talebine etkin bir şekilde yanıt vermeyi amaçlayan Türkiye İş Bankası, tüketicilere kolaylık sağlayan bir altın hesabı geliştirdi. Bu hesap yüzünden İş Bankası müşterileri altın alım satımı yapabiliyor. Çevrimiçi sistem aracılığı ile altın alım satımı yapan müşteriler 995/1000 saflıktaki külçe altınlarla işlemlerini gerçekleştiriyor. İşlemler dekontlarda 995/1000’in yanında 1000/1000 saflık değerine göre de gösterilebiliyor. Bu hesabı açtırmak için herhangi bir şubeye başvurmak kâfi

İş Bankası’nda yatırım hesabı olan müşteriler de altına doğrudan yatırım yapabiliyorlar. İş Bankası, İstanbul Altın Borsası rakamlarına göre belirlenen ücretlarla vergi kesintisi olmaksızın altın yatırımı yapabiliyor. 5 kg üzeri fiziki altın işlemleri de üç gün önce şubeye başvurmak şartıyla yerine getiriliyor. İş Bankası’nın altın ürünlerinde sunduğu önemli ayrıcalıklardan birisi de düzenli altın alımı yapma imkanı. Müşteriler çevrimiçi şube ve fiziki şubelerden vadesiz hesaplarını ve kredi kartlarını kullanarak düzenli altın alım talimatı verebiliyorlar.

Finansbank Altın Hesabı

Altın yatırımı hakkında son vakit lar tüketiciye yönelik ürün ve hizmetlerini artıran Finansbank, Altın Hesap ile altına yatırıma yepyeni bir bakış açısı kazandırmayı amaçlıyor İnternet, telefon bankacılığı ya da herhangi bir Finansbank şubesinden rahatça açtırılabilen Altın Hesap, avantajlı ücretlarla altına yatırım yapma fırsatı sunuyor. Finansbank müşterileri Altın Hesap ile diledikleri vakit gram cinsinden altın alıp satabiliyor ve altın birisikimini vadeli hesapta değerlendirebiliyor.

İşçilik maliyetine katlanmadan daha avantajlı kurlardan altın işlemlerini gerçekleştirebilen Finansbank müşterileri, altın birisikimlerini bir yıla kadar bütün vadelerde vadeli mevduat olarak değerlendirebiliyor. Altın Yatırımcılarını çalınma ve kaybolma riskinden de savunan Altın Hesap, vakit ve mekan sınırlaması olmadan 7/24 işlem gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Kuveyt Türk Altın Hesabı

Altına yönelik çeşitli ürünleriyle dikkat çeken Kuveyt Türk yatırılan tutara altın cinsinde kar payı dağıtarak kazandıran Altına, Altın adlı bir hesap türü daha yarattı. Bu hesapla yatırılan altınlar reel sektörde değerlendirilirken, elde edilen kârdan yatırımcılara kâr payı dağıtılıyor. Altın Depo adlı hesapla Kuveyt Türk müşterileri 0,01 gramla altın yatırımına başlayabiliyor. Altın Çek adlı ürün ise herkesin sevdiklerine özel armağan çeki sunmasına imkan sağlıyor. Bankanın altın hakkındaki diğer bir yeni ürünü ise Altın Havale olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellik ile müşteri hesabındaki altınları gram ya da külçe olarak havale yapabiliyorsunuz.

Altın Forward adlı işlem ise kuyumculara, elinde altını olan altın yatırımcılarına, sarraflara ve altın sektöründe etkinlik gösteren tüm yatırımcılara yönelik olarak geliştirilmiş bir ürün. Altın Forward işlemi ile altının ücret değişimlerinden kaynaklanan risklerden korunmak mümkün. Yatırımcı, vadeli altın alım satım işlemlerini USD ve YTL bazında yapabiliyor. Bankanın yenilikçi bir diğer ürünü de Altın Destek yüzünden altın işi ile uğraşanlar altın ihtiyaçlarını düşük ücrettan karşılayabiliyor.

Daha fazlası için Altın Hesabı Açabileceğiniz 7 Banka Önerisi adlı yayınımızı, İnternetten En Uygun Fiyata Altın Almanın 5 Yolu yayınımızı ya da ilginizi çekebilecek olan Altının Fiyatını Etkileyen 8 Faktör yayınımızı da okuyabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın