Bankalar Bitcoin’in Kurallarını Belirleyecek

Bankalar Bitcoin’in Kurallarını BelirleyecekBankalar Bitcoin’in Kurallarını Belirleyecek
Bitcoin

Dünyanın önde gelen bankaları, dijital akça ünitesi Bitcoin için toplandı. Bankalar Bitcoin ile gerçekleştirilecek işlemler ve teknolojiye aynı anda topluca ahenk sağlayabilmek adına bir araya geldi.

Herhangi bir kuralı bulunmayan Bitcoin, dünyada yaygınlaşmaya devam ediyor. Geçen aylarda Avustralya Senatosu’nun Bitcoin için kural tasarısı hazırladığından bahsetmiştik. Dünya ülkelerinde de kabul görmeye başlayan dijital akça ünitesi için bankalarında faaliyete geçmiş olması çok da şaşırtıcı değil.

BBVA, Barclays, Commonwealth Bank of Australia, Credit Suisse, JPMorgan, State Street, Royal Bank of Scotland, UBS ve Goldman Sachs‘ın da aralarında bulunduğu büyükler; sanal akça Bitcoin’in kurallarını belirlemek istiyorlar.

Business Insider’ın haberine göre eski bir Wall Street çalışanı olan David Rutter konuyla alakalı bir açıklama yaptı. Rutter, bir araya gelen bankaların şimdilik ortaklık üzerinde başlangıç için niyet anlaşması imzalandığını ama Bitcoin’in bankalar tarafından ne vakit tanınacağının ve resmiyetten kabul edileceğinin henüz kesinlik kazanmadığını belirtti.

Daha önce Avustralya’nın ve çeşitli ülkelerin Bitcoin hakkında kural tasarıları hazırlaması ve dünyaca ünlü finansal kuruluşların dijital akça ünitesi için toplanması Bitcoin için gerçekten iyi haber.

Bugün dünya üzerinde önde gelen e-ticaret siteleri dahil birçok fert kişisel ya da daha ticari olarak Bitcoin kullanmaktadır. Bitcoin’in kuralları olmaması nedeniyle bazı ülkelerde kuralklanırken bazı ülke ve kurumlarca da güvenliği aynı vakit da da ‘kural’ tartışmaları masaya yatırılıyor.


loading...

Yorumunuzu Bırakın