Banka Kredi notu sorgulama

Banka Kredi notu sorgulamaBanka Kredi notu sorgulama
Kredi notu sorgulama

Banka kredi notu tüm bankalarla yapmış olduğunuz çalışma sonucunda borç ve ödemelerinizle beraber düzenli banka işlerinizin sonuçlarını yansıtan puan tablosudur. Bankalardan kullandığınız kredilerin, kredi kartlarının miktar, borç ve ödeme planlarına uyulmadığı durumlarda Banka kredi notu oldukça düşecektir. Bu düşüşle beraber bankalara yapacağınız kredi ve kredi kartı başvuruları menfi sonuçlanmakta ve kredi faizleri sizlere yüksek sunulmaktadır.

Kredi kayıt bürosu ( KKB ) onlarca farklı bankanın bir bilgi havuzu oluşturması ile her vatandaşın Banka kredi notu sorgulama işlemlerinde Merkez bankasının vereceği sonuçlara en yakın sonuçları verecektir. Merkez bankasında tüm verilerin depolanması ile bireylerin kredi notu bulunmaktadır ve bu banka kredi notu sorgulama işlemleri yalnızca herhangi bir banka şubesinden bireysel başvuru ile yapılmaktadır. yalnız KKB ve Findeks finansal yönetim platformu ile Banka kredi notu sorgulama işlemleriniz yapılacaktır. Findeks finansal yönetim platformu ve Kredi kayıt bürosuna kişisel bilgileriniz ve TC kimlik numaranız ile beraber üye olabilirsiniz.

Üyelik esnasında bankalarda kullandığınız ir cep telefonu numarası güvenliğiniz için kullanılacaktır. Findeks’ e giriş yaptığınızda yekûn borç miktarınız, borç sayınız ve Banka kredi notunuz görünecektir. Findeks ile Banka kredi notu sorgulama Merkez bankası verileri ile birebir olmayabilir yalnız oldukça yakın değerler verecektir. Banka kredi notu sorgulama işlemi sonrasında çekebileceğiniz kredi tutarı, ödemeniz gereken borç tutarı ve Banka kredi notu sorgulama aralıkları sizlere verilecektir. Daha detaylı bilgi için burayı tıklayın.


loading...

Yorumunuzu Bırakın