BİR SEKS SEMBOLÜ OLARAK BARIŞ ARDUÇ

Çok değil bir 15-20 yıl kadar önce seksi yıldız, seksi oyuncu ya da seksi manken gibi kavramlar denilince kimsenin aklına bir erkek gelmezdi. Seks- seksilik, erotizm gibi kavramlar kadınlar için kullanılırdı. Banu Alkan,  Müjde Ar, Ahu Tuğba erotizmle özdeşleşmiş isimlerdi.

Son yıllarda müzik endüstrisi ve tv dizileriyle beraber erotizmin daha çok kullanılmaya başladı. yalnız seks- erotizm gibi kavramlar daha Amerikalı kadınlarla özdeşleşmişti. Türkiye’de ise öyle eskisi gibi seks bombası olarak adlandırılan bir kadın yıldız çıkmadı.

Kadının metalaştırılması 1980 sonrası  entellektüel tartışmaların önemli gündemlerinden biriydi. Güzel, seksi kadın gazete sattırır mantığıyla, her gazetenin arka sayfaları hatta sürmanşetleri bu tür fotoğraflarla donatılırdı. Tabii bu durum çok da eleştirilirdi.

BİR SEKS SEMBOLÜ OLARAK BARIŞ ARDUÇ BİR SEKS SEMBOLÜ OLARAK BARIŞ ARDUÇ
Türkiye gerçekten ilginç bir ülke. Son yıllarda seks sembolü bir kadın şöhret, yıldız çıkaramasa da bir erkek yıldız çıkardı.

Evet Barış Arduç’tan bahsediyoruz; Barış Arduç Türkiye’nin ilk erkek seks sembolü oldu. Aslında kendi halinde oyunculuk yapmaya çalışan son olarak da  Kiralık Aşk dizisinde başrol oynayan Arduç, ‘ Her genç kızın hayali Zetina dikiş makinesi’ şeklinde pazarlanmaya başladı. Fit bir vücuda sahip olan Arduç bugüne kadar hiçbir Türk erkek yıldızda olmadığı kadar arzulanan erkek olarak sunuluyor. İnternet siteleri onun çıplak fotolarını foto galeri yapıp manşetlere taşırken, gazeteler en seksi hallerini yayınlıyor. Arduç’un oynadığı dizide oyuncu sık sık soyunuyor kastlarını gösteriyor. Başrol oyuncusu kadın partneri ise Arduç’un taş gibi vücuduna bakarak, neredeyse ağzının suyu akacak kadar arzuları tavan yaptırılıyor. Bu arada ratingler ne oluyor siz düşünün.

Son olarak, Barış Arduç’un bir spor salonunda çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaşması vaka oldu. Arduç’un kaslı görüntüsü yaklaşık 60 binin üzerinde beğeni aldı.

Bu yazı bir Barış Arduç eleştirisi değildir. yalnızca bir tespittir. Erotizm ve seks eskiden erkeklere satılırdı, günümüzde kadınlara satılıyor.  Sonuç; seks her vakit satar, meta değişir, her vakit kapitalizm kazanır.

Ahu Tuğba Banu Alkan Barış Arduç erotizm Her genç kızın hayali Zetina dikiş makinesi manşet Müjde Ar seks sembolü yıldız 2016-05-28
loading...

Yorumunuzu Bırakın