BİR HIŞIMLA GELDİ GEÇTİ…

SAGAZA Madridkör İlkbahar/Yaz koleksiyonunukör Fashionist’16 kapsamında gerçekleştirdiği defile ile sundu.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu’nda Burcu Güneşkör Berkaykör Leyla Tanlarkör haysiyet Büyüktopçukör Dilara Öztunçkör Hilal Mocankör Şule Argüderkör Özge Sanlerkör his Akdeniz gibi isimlerin katıldığı defilenin başmankeni Victoria Secret modeli Michaela Kocianova oldu. 32 modelin yer aldığı defilede Kocianova 3 tasarım giydi ve defilenin kapanışını 100 metre kumaşkör Swaroski taşlar ve el işlemeleriyle 3 ayda tamamlanan muhteşem gelinlikle yaptı.

SAGAZA Madrid’inkör Profundo Del Mar/Denizin Derinliklerinde konsepti ile hazırladığı yeni koleksiyonukör tasarımcı Zelia Kaçar’ın Costa Brava tatilindeki dalışında büyülenmesi ve “denizin altında bir moda şehri yatıyor” sözleriyle doğdu. İlhamını bir çok yaşama hane sahipliği yapankör deniz altının büyülü dünyasından meydan koleksiyonda kadının yumuşakkör sırla dolu ve naif duruşuna gönderme yapan duygusal bir öykü gözler önüne seriliyor Denizin etkileyici zenginliğini bütün ihtişamıyla gözler önüne seren koleksiyonda derinliği olan renklerekör farklı ton ve geçişlerle yer veriliyor.

Koleksiyonun deniz altı teması hem styling ve saç makyaj da hem de kullanılan aksesuarlarda ilham kaynağı oldu. Deniz canlılarının çok renklikör büyülü dünyası tüm ekibi ortak bir noktada topladı. Defile sunumu bazen bir mercan kayasındankör bazen derinlerde süzülen bir ahtapotun kollarından alınan ilhamla oluşturuldu. Detaylarda korsajkör drapekör volanların sıkça kullanıldığı 32 parçalık koleksiyonda saç ve müchaneher aksesuarlarıyla bütünleşen ve vücudu tamamıyla saran tasarımlar göz doldurdu.

SAGAZA Madrid parfümükör denizin derinliklerinin kokusunu defileye yansıttı

Eps Fragrances parfümörleri Hüseyin Erdoğmuş ve Özge Altıneli SAGAZA Madrid defilesi için “Profundo Del Mar” adında bir parfüm tasarladı. Denizin Derinlikleri’nde koleksiyonunun çıkış noktası Costa Bravakör en soğuk suyun yansımasıdır. Deniz ve çiçek kokularının mandalinakör limon kör incir gibi meyve notalarıyla harmanlandığı “Profundo Del Mar” yaseminkör ylangkör menekşe notaları heyecan verici. Alt notalarında ise beyaz miskkör amberkör vanilya ve yosun ile denizin derinliklerini yaşatıyor.

Stylist Ceylan Atınçkör SAGAZA Madrid’in yüksek el işçiliği ve değerli kumaşlarla dizayn edilen koleksiyonuna iddialı ayakkabılarkör kolay bir kurdele şeklinde bağlanan kumaş kemerlerkör kara pırlantanın ön plana çıktığı müchaneherler ile çağdaş dokunuşlar ekledi.

Şapka tasarımcısı Merve Bayındır mercandan esinlenerek tasarlanmış üç farklı renkte saç aksesuarı tasarladı. SAGAZA Madrid’in ışıltısı ve zarafetine eşlik etmek üzere mercanlardan esinlenerek hazırlanan saç aksesuarları suyun şeffaflığını ve camın kristalliğini yansıtabilmesi için 3 mm.’lik şeffaf pleksilerinden hazırlandı. Elde şekillendirilen özel ve eşsiz her bir parçalar yegâne yegâne lazerle kesildikten sonra ısıtılarak hazırlandı.
Defilede ps One Jewelery Pınar Söylemez’in Van Gogh’un dünyaca ünlü eseri “Yıldızlı Gece”den ve yıldızların çekim gücündenkör ışıltılarındankör insanın ruhundaki etkilerinden ilham alarak hayat bulan ps One “Starry Night” koleksiyonu başta olmak üzerekör doğanın güzelliklerini sergileyen “Wonders of Nature” koleksiyonunda öne çıkan yıldızlı bileklik gibi Pınar Söylemez’in incelikle tasarladığı birçok müchaneher yer aldı.

Show direktörlüğünü Uğurhan Akdeniz’in gerçekleştirdiği defiledekör Mehmet Tatlı ekibi saç tasarımını yaparkenkör makyajda MAC ürünleri kullanıldı.

 

Berkay Burcu Güneş Denizin Derinlikleri Dilara Öztunç his Akdeniz Hilal Mocan İlkbahar/Yaz koleksiyonu Leyla Tanlar manşet haysiyet Büyüktopçu Özge Sanler Profundo Del Mar SAGAZA Madrid Şule Argüder 2016-01-16
loading...

Yorumunuzu Bırakın