Aylık 50 Bin Dolar Kazanan New Yorklu Dilenciden Kazanç Tüyoları

Saatte 200 dolar nakit kazanan New Yorklu dilenci Will Andersen kazanç sırlarını paylaştı!

Aylık 50 Bin Dolar Kazanan New Yorklu Dilenciden Kazanç TüyolarıAylık 50 Bin Dolar Kazanan New Yorklu Dilenciden Kazanç Tüyoları
New Yorklu Dilenci - Görsel: David McGlynn

Dün, Amerika’da günün konusunu olan New Yorklu dilenci Will Andersen, sabah programlarında tartışıldı, konuşuldu.

Birçok insan için nakit kazanmak gerçekten çok güç Hatta düzelteyim, nakit kazanmak günümüzde herkes için güç Bazılarımız için değil… (Will Andersen gibi)

Yıllardır biliyoruz ki, dilencilik de bir meslek. Gayri formel lakin meslek tanımına baktığımızda hiçbir şekilde dilencilik meslek değildir diyemeyiz.

Bu mesleği hakkıyla en iyi yapan kişilerden birisi de New Yorklu Will Andersen…

Will, kazanç tüyolarını da paylaşmış. Her ne kadar kendisi nakit kazanıyor olsa da insanların kendine değil, yanınındaki köpeğe acıdıklarını ve hatta nakit verirken, “köpek için” diye eklediklerini söylüyor.

Will Andersen, hafta içi saatte 200 dolar, cuma günleri sabah saatlerinde yalnızca ilk 2 saatte 400 dolar nakit kazandığını itiraf ediyor. İnanılması güç lakin Will günlük 10 saat çalışsa, aylık neredeyse 50 bin dolardan fazla nakit kazanmış oluyor.

43 yaşındaki Will Andersen, 9 yaşındaki Rizzo isimli köpeğini gören insanların nakit verirken daha cömert davrandıklarını belirtiyor. Yüksek gelir elde etmeden önce sokaklarda yaşadığını söyleyen Andersen, gelir elde etmeye başladıktan sonra Inwood, Manhattan’da bir oda kiralayabildiğini ve bu nedenle karlı olduğunu belirtiyor.

Konunun gündeme gelmesiyle beraber açıkllakin yapan New York güvenlik Müdürü William Bratton, New Yorkluları dilencilere nakit vermemeleri hakkında uyardı. Bratton’ın bu uyarısına sivil cemiyet örgütleri tepki gösterdi.

Haber, New York Post’tan Kevin Fasick, Sarah Trefethen ve Kate Sheehy tarafından yapıldı.

Tartışalım: Siz yolda gördüğünüz dilencilere nakit veriyor musunuz?


loading...

Yorumunuzu Bırakın