Avustralya Senatosu Bitcoin için yasa tasarısı hazırladı

Avustralya Senatosu Bitcoin için yasa tasarısı hazırladıAvustralya Senatosu Bitcoin için yasa tasarısı hazırladı
Avustralya Senatosu Bitcoin için kanun tasarısı hazırladı. Bitcoin bir ülke tarafından ilk kere tanınacak.

Geçen yıllarda Fransa’nın tepki gösterdiği, Çin ve Rusya tarafından kanun klanan sanal nakit ünitesi Bitcoin, ilk kere bir ülke tarafından nakit ünitesi olarak resmen tanınmaya hazırlanıyor.

Avustralya Senatosu’nun ekonomi Komisyonu tarafından Bitcoin için hazırlanan kanun tasarısı, yakın bir vakit sonra Senato’da tartışılacak. Daha öncesinde Avustralya hükümeti tarafından çıkarılan yönetmelikle Bitcoin, “soyut varlık” olarak tanımlanmıştı.

Raporun tamamlanmasının ardından Avustralya Senatosu’nda Bitcoin tartışmaya açılacak ve kanun tasarısı senatodan geçerse; Bitcoin diğer nakit birimleriyle eşdeğer kabul edilecek.

Bitcoin İtibar Kazanacak

Birçok alanda kişiler, işletmelerin ve bazı ülkelerin Bitcoin’e olan alakası artarken, hiç kuşkusuz ki Bitcoin’in Avustralya tarafından formelyet kazanmasıyla itibarı da artacak.

Bitcoin’in formel ticari işlemlerde kullanılmasının artışıyla, bu gibi işlemlerden vergi almak isteyen Avustralya’nın tasarıyı senatodan geçirerek sanal nakit ünitesine formelyet kazandırmasına kati gözüyle bakılıyor.

Bitcoin’e Duyulan Güven Artacak

Avustralya Senatosu ekonomi Komisyonu Başkanı Sam Dastyari, Bitcoin’in formelyet kazanmasının ülke ekonomisine önemli ölçüde katkısı olacağını belirterek, sanal nakit ünitesinin kanun yla güveni artıracağını ve bilişim sektörü yatırımcıları için de yatırımların daha kolay hale geleceğini dile getiriyor.

Avustralya’nın ardından Birleşik Krallık ve Singapur’un da Bitcoin’i masaya yatırmaya hazırlandığı konuşuluyor.


loading...

Yorumunuzu Bırakın