Aşk Ve Sevgi Arasında ki Fark Nasıl Anlaşılır ?

Aşk ve sevgi arasındaki ayrımlar

Aşk ve sevgi arasında ki ayrım nasıl anlaşılır ? sorusunun cevabını vermek oldukça kuvvet Günümüzde aşk ve sevgi ile alakalı olan tüm kavramlar karışmaktadır. Net bir yanıt alamıyoruz. İlişkiler arasında sevgi ve aşk kavramları geçiyor, kişi gerçekten aşık mı yoksa yalnızca seviyor mu ? bu sorularının yanıtlarını bilemiyor.

Bugün aşk ve sevgi kavramlarının ortak özelliklerin, ayrımlılıklarını ve esas manada neleri anlattığını sizinle paylaşmak istiyorum. Çoğu kişinin bu mevzuda noksan olduğunu ve bilgilenmek istediğini ayrım ettim. Öncelikle sevginin kavramından bahsetmek istiyorum.

aşk ve sevgi arasındaki ayrımlar nasıl anlaşılır ?

Sevgi, sevmek, sevilmek bunlar insanın yüreğini okşayan güzel duygulardır. Sevgisiz yaşamak çok güç sevgi duymak ise basit Allah sevgisi, aile sevgisi, hayvan sevgisi, iş sevgisi grafiker Bakın gördüğünüz gibi “sevginin çeşitleri” nden bahsedebiliyorum. Sevginin çeşitleri mevcut dır. Sevgiliye olan sevgide mevcut dır.  Gerçekten onunla beraber olmak istiyor olabilirsiniz. Bu tür duygular sevgidir. Aşk’ın daha fazlası mevcut dır. Aşk sevgiyi de kapsar. Her aşık sevebilir ama her seven aşık olamaz. 

Aşk, yürek atışlarını değiştirir. Aşk, herşeyi unutturur, başka şeyler önemini yitirir. Aşk uyuşturur. Aşk kendinden geçirir. Aşk üzerine bir çok kitap yazılmıştır. Aşk’ın verdiği tepkiler insandan insana değişiklik gösterebilir ama ortak özelliği sıradışı olmasıdır. Yapmam ! dediğini bir bakmışın yapmışsındır. Aşk seni senden alıp rezil edebilir vezir de edebilir. Aşk senin elinde mevcut olan bir atom bombasına eş Öylesine enerjisi büyüktür aşk’ın ! Aşk’ın gücünden bahsettim, soyut kavramlar ile anlattım biraz daha somut örnekler ile gerçek hayata almak istiyorum sizi.

Aşık olduğunuz da sürekli o kişiyi görmek istersiniz. yahut neye aşk duyuyorsanız onun ile beraber olmak istersiniz. Bunu seven insanda ister ! fakat burada ki arzu ! her şeyin ayrımlılığını anlatmaya yetiyor; seven insan mesut huzurlu olmak için ya da gerçekten kalbinden ona sevgi duyduğu için gider. Aşk başkadır. Aşk’ta onun yüzünü onun duygusunu yaşamak istersiniz sonuna kadar. Onunla vakit geçirirken vakit dursun karşılıklı doyum yaşamak istersiniz. Aklınızda ki kötü şeyleri unutturabilecek bir gücü olmalı aşk’ta, tam tersi aklınızda bir şey yokken sizi bir anda dert manyağı da yapabilir.

Aşk Ve Sevgi Arasında ki Fark Nasıl Anlaşılır ?Aşk Ve Sevgi Arasında ki Fark Nasıl Anlaşılır ?

Aşık olduğumu nasıl anlarım ?

Aşk duygularınızın en uç noktalarıdır. Sevgi öyle değildir. Aşk’ta nefret etmekte çok sevmekte mevcut dır diye boşuna demiyorlar.

Aşk ve sevgi arasında ki ayrımlar çok net çizgiler ile belirgin değildi. Aklınızda ki aşk ve sevgi kavramlarını yerine oturtabildiysem ne mesut bana. Bir sonra ki yazıda görüşmek üzeregrafiker

loading...

Yorumunuzu Bırakın