Arsa, arazi ve Tarla Yatırımı için Öneriler

Arsa, arazi ve Tarla Yatırımı için ÖnerilerArsa, arazi ve Tarla Yatırımı için Öneriler
Arsa, arazi ve Tarla Yatırımı için Öneriler

Arsa, arazi ve tarla gibi gayrimenkul alırken kamu arasında uzun vadeli bir yatırım olarak benimsenmektedir. Arazi yatırımlarında temel olan getirinin yüksek olmasıdır. O arazinin değerlerinin artması ve gelişmesi o arazinin bulunduğu yerden kaynaklıdır.

Gün geçtikçe gelişen bir yerden arazi alırsanız çok güzel bir yatırım olur. lakin ölü bir yerden yıllardır gelişmeyen ve hiçbir hizmet almayan yerlerden aldığınız araziler ölü yatırım olarak adlandırılmaktadır. lakin gün geçtikçe gelişen ulaşım,sağlık,hizmetler olarak gelişen bir yerden aldığınız arazi gün geçtikçe değerine değer katmakta ve size en az yüzde elli ciro ve kar bırakacaktır. yalnız tarım arazileri toprağına bağlıdır.

Tarım arazisi alırken dikkat etmeniz gelişmesi değil toprağın verimlilik testi dış etkenleri yaşadığı iklim ve sulak alanlara yakınlığı önemlidir. Arazi alırken bazı geniş konulara dikkat etmeniz gerekir. Bazı kişiler paralarını fonlarını yastık altında biriktirmektedir. lakin bu yastık altı fonları ile arazi yatırımını başarılı bir şekilde yaparsanız kolaylıkla bu elinizdeki fonu 2 katına çıkabilirsiniz.

İsterseniz yatırım fakatçlı yüklü bir fonunuz varsa iyi bir arazi ile bu arazi üzerine apartmanlar ya da dükkanlar yaparak sürekli bir gelir kaynağı oluşturabilirsiniz.Yada elinizdeki parayla bir arazi alabilirsiniz. Bu araziyi bazı müteahhitlere vererek 2 ya da daha fazla daire sahibi olabilirsiniz. Aldığınız arazi ne kadar büyük olursa alacağınız daire sayısına o kadar artacaktır. Arazi alacaksanız piyasadan haberiniz yoksa size birkaç öğrenme yöntemi söyleyebiliriz.

Öneri: Günümüzün En İyi Yatırım Aracı: Gayrimenkul (Emlak)

İlk olarak aklınızdaki araziyi almak istiyorsunuz fakat verdiği ücretından almak yerine piyasa ücretını almak istiyorsanız bir kilometre çevresindeki satılık arazilerin ücretlarını yada satılmışların satılan ücretlarını öğrenirseniz ücret çıkarmanız da size yardımcı olacaktır. Arazi yatırımı her şekilde size art dönüşlü olarak kazandıracaktır. Arazi yatırımı günümüzde ne karlı ve en risksiz yatırım yöntemidir.Bu yatırım yüzünden ister kısa vadeli ister uzun vadeli olarak sizin seçiminize kalmış fakat katiyen bir kar elde edebilirsiniz.Bu kar ile bir 2 arazi daha alıp daha çok arazi sahibi olabilirsiniz. yegâne yapmanız gereken eldeki fonu akıllı yatırım olan araziye yönlendirip iyi bir kazanç elde etmektir.


loading...

Yorumunuzu Bırakın