ARMUT TİPİ KADINLAR NASIL GİYİNMELİ?

ARMUT TİPİ KADINLAR NASIL GİYİNMELİ? ARMUT TİPİ KADINLAR NASIL GİYİNMELİ?
Kuveyt’in ünlü modacısı Ayşe Bourke, Zamansız Kıyafetler kreasyonu için İstanbul’da. Ayşe Bourke bir taraftan İstanbulda’ki çalışmalarını sürdürürken bir taraftan da kadınlara güzel giyinmenin sırlarını anlattı.

Ayşe Bourke,  ‘Bir kadının hedef vücut şekli kum saati olarak bilinir. Bu forma sahip kadınlar hoş olmaları halinde her kıyafeti taşıyabilirler. Türk kadınının neredeyse yüzde 65’i umumi olarak balık etli ve armut formunda olduğu için kıyafetler daha dikkatli ve doğru seçilmelidir’ söyledi

Peki Armut Formlu Kadınlar Nasıl Giyinmeli? İşte Ayşe Bourke’in önerileri

*Skinny jeanler ve dar pantolonlar yerine daha düz ve bol kesimli olanları yeğleme edin. Bu tip pantolonlar ile sofistike bir görüntü yakalabilirsiniz.

*Vücut kıvrımlarınızı gizlemek ve bakışları vücudunuzun üst kısmına doğru çekmek için desenli üstler yeğleme edebilirsiniz. Gösterişli üstler, işlemeli gömlekler ve renkli, bol tişörtler bu görev için biçilmiş kaftan!

*Daha hoş gözükmek ve vücut kıvrımlarınızı saklamak için siyah gibi koyu renkler yeğleme etmelisiniz. Unutmayın, koyu renkler armut tipi vücutların en yakın dostudur!

*Gösterişli, bol taşlı ve süslü kolyeler ile bakışları vücudunuzun üst kısmına çekebilir ve stilinize farklı bir devinim katabilirsiniz.

Armut tipi vücuda sahip kadınların gardırobunda olması gerekenler:

Uzun gömlekler
Koyu renk jeanler
Düz kesim pantolonlar
Bol taşlı kolyeler
Üzeri işlemeli ve süslü bluzlar
Göğüs şekline uygun sutyenler

Armut vücut tipine sahip olan kadınlar neleri asla giymemeli?

Skinny jeanler
Kısa üstler
Mini etekler
Vücuda yapışan giysiler (Bandaj giysiler)

armut tipi kadın armut vücut kadın Ayşe Bourke kadın Kuveyt manşet vücut Zamansız Kıyafetler 2016-04-09
loading...

Yorumunuzu Bırakın