Apple Siri’nin en büyük rakibi: Google Asistan

Google, yeni uslu telefonu Pixel’i tanıttığı etkinlikte Google Asistan’ı duyurdu. Google asistan sahip olduğu özellikler ve gelişmiş suni zekasıyla Apple Siri’nin en büyük rakibi olacak gibi görünüyor.
Apple Siri’nin en büyük rakibi: Google AsistanApple Siri’nin en büyük rakibi: Google Asistan
Google saatler evvel düzenlediği #madebygoogle etkinliğinde yeni uslu telefonu Google Pixel’i tanıttı. Bu etkinlikte tanıtılan ve hayli dikkat çeken bir diğer mahsul ise Google yardımcı oldu. Sahip olduğu özelliklerle Siri’nin en büyük rakibi olacağı görünen asistan ilk kere Google Pixel ile beraber geliyor. Siri, iOS işletim sistemine sahip cihazlarda sesli komut verildiğinde yahut soru sorulduğunda kullanıcıya asistan olan şahsi sanal yardımcı olarak biliniyor. Google Asistan’ın da işlevi temelde aynı mantığa dayanıyor ama becerileri Siri’nin çok çok üzerinde.
Apple Siri’nin en büyük rakibi: Google AsistanApple Siri’nin en büyük rakibi: Google Asistan
Google Asistan’ın en büyük özelliği mevzu takibi yapabiliyor olması. Örneğin bir soru sorduğunuzda ve aynı konuya ait diğer bir soru sorduğunuzda muavin sizin aynı mevzu üzerinde konuştuğunuzu anlıyor ve size yanıt veriyor. Google’ın gelişmiş suni zekası, sizin adınıza rezervasyon bile yapabiliyor. Örneğin arkadaşınızla bir restorana gitmek istediğinizde Google Asistan’a “İstanbul’daki X restoranda iki benlik rezervasyon yap” komutunu verdiğinizde sizin için yer ayırtabiliyor. Google Asistan’ın ayrıca yol tarifi yapma, not tutma, sohbet etme gibi sayısız özelliği yer alıyor Henüz İngilizce olarak hizmet veren Google Asistan‘ın ne vakit Türkçe desteği çıkacağı ise henüz bilinmiyor.
loading...

Yorumunuzu Bırakın