Apple, Mobil Ödemeler için American Express, Visa ve Mastercard ile Ortaklık Yaptı

Apple, Mobil Ödemeler için American Express, Visa ve Mastercard ile Ortaklık YaptıApple, Mobil Ödemeler için American Express, Visa ve Mastercard ile Ortaklık Yaptı
Apple CEO'su Tim Cook. REUTERS/Robert Galbraith

Apple, güvenilir kaynakların servis ettiği haberlere göre mobil ödemeler konusunda American Express ile ortaklık anlaşması imzaladı.

iPhone 6 ile ati mobil ödeme özelliğiyle Apple kullanıcıları herhangi bir karta gerek duymadan mobil cihazları aracılığıyla kolaylıkla ödeme yapabilecekler. American Express ile anlaşma sağlayan Apple’ın en büyük ikinci kredi kartı şirketi Visa ile ortaklık masasına oturduğu söylentilerinin ardından, WSJ muhabirlerinden Amir Efrati Temmuz nihayetinde Apple ile Visa’nın anlaşmaya vardığı bilgisini basına ulaştırmıştı.

Bu haberleri takiben, Bloomberg ise Apple’ın MasterCard ile de anlaşma sağladığını duyurdu. Yeni ati iWallet güncellemesi yüzünden iPhone kullanıcıları iPhone 5S telefonlarını da kullanarak ödemelerini cep telefonları üzerinden yapabilecekler.

Apple’ın getireceği ve önümüzdeki yıllarda yaygınlaşacağı beklenen mobil kredi kullanımının satışlar üzerindeki etkileri şimdiden merak edilen konular arasında.


loading...

Yorumunuzu Bırakın