Apple iOS 10 geliyor!

iOS 10 sürümünde Mesajlar’a yönelik olarak, aile ve arkadaşlarla daha anlamlı ifadeler ve animasyonlarla iletilaşmayı sağlayan etiketler ve tam monitör efektleri gibi özel likleri içeren büyük bir aktüelleme yer alıyor.

Apple iOS 10 geliyor!Apple iOS 10 geliyor!

iOS 10, Siri’nin aplikasyonlarla beraber çalışarak daha fazla iş yapabilmesini sağlıyor. Yeni sürümde, yegânerar dizayn edilen Harita, Fotoğraflar, Apple Music ve News aplikasyonlarının yanı dizi bütün hane otomasyonu ürünlerini yegâne bir yerden basit ve emniyetli bir şekilde yönetmeyi sağlayan Home aplikasyonsı da yer alıyor. iOS 10; Siri, Harita, Telefon ve Mesajlar’ı geliştiricilere açarak olağanüstü fırsatların kapısını aralıyor.

şahsi ve Anlamlı Mesajlar

En sık kullanılan iOS aplikasyonsı olan Mesajlar, iOS 10 ile animasyonlu ve şahsi yollarla ailenize ve arkadaşlarınıza daha anlamlı ve eğlenceli iletilar göndermenizi sağlıyor. Mesajlar, özel bir tebrik yapmak için bütün monitörı kaplayan balonlar, konfetiler ya da havai fişekler gibi kuvvetli animasyonlar, yalnızca gönderdiğiniz arkadaşınız parmağını iletiın üzerinde kaydırdığı vakit ortaya çıkan görünmez mürekkep ve daha şahsi bir dokunuş için el yazısıyla alınmış notlar içeriyor. Otomatik öneriler, sözcükler yerine emoji kullanmayı basit laştırıyor, Tapback özel liği yalnızca bir dokunuşla süratli ve basit bir şekilde chaneap verme olanağı sunuyor ve varlıklı bağlantılar, sohbetinizi kapatmadan içerikleri görmenizi ve medya içeriklerini oynatmanızı sağlıyor.

iOS 10, App Store’un kuvvetini Mesajlar’a taşıyor. Mesajlar aplikasyonsından ayrılmadan sohbetlere etiket yapıştırma, GIF’leri hızla şahsileştirme, fotoğrafları düzenleme, ödeme yapma, akşam yemeği ya da sinema planı yapma gibi olanaklarla kullanıcıların bir ileti dizisinde daha eğlenceli yollarla iletişim kurabilmelerini sağlamaları için geliştiricilere yeni fırsatlar sunuyor.

Siri Geliştiricilere Açılıyor

iOS 10’da Siri başlıca yeni meydan lara genişletilebiliyor ve kullanmayı shanediğiniz aplikasyonlarla beraber çalışarak daha da fazla iş başarabiliyor. Bir ilk olarak, geliştiriciler Siri’nin zekasına dayanarak aplikasyonlar geliştirebiliyor ve kullanıcıların yalnızca seslerini kullanarak direk aplikasyonlarla etkileşim kurmalarını sağlayabiliyor. SiriKit yüzünden geliştiriciler, aplikasyonlarını iletilaşma, telefon aramaları, fotoğraf arama, vasıta rezervasyonu yapma, şahsi ödemeler ve antrenmanlar için Siri’yle çalışacak şekilde ya da araba üreticilerine ilişkin aplikasyonlarda CarPlay aplikasyonlarını denetim etmek, klima ayarlarına ulaşmak ya da radyo ayarlarını değiştirmek için kullanabilecekler.

Harita Uygulaması resim Açıdan Geliştirilerek yine dizayn edildi

iOS 10’daki Harita aplikasyonsı, kullanımı daha da basit ve basit hale getirecek şekilde, resim açıdan da geliştirilerek yegânerar dizayn edildi Şimdi yeni eklentilerle geliştiricilere de açılan Harita aplikasyonsında, OpenTable gibi aplikasyonlar rezervasyonları direk Harita’ya entegre edebiliyor, Uber ve Lyft gibi hizmetler ise Harita aplikasyonsından çıkmak zorunda kalmadan kullanıcıların vasıta rezervasyonu yapmalarını basit laştırıyor. Harita, günlük rutininize ya da takviminizdeki randhaneulara göre gitmek isteyebileceğiniz yere pro faal olarak yol tarifleri sunan yeni yegânenolojisiyle şu an daha da uslu Bir rota planlandıktan sonra, Harita bu rota üzerindeki benzin istasyonlarını, restoranları, kafeleri ve daha fazlasını arayabiliyor ve bu noktalardan birinde verilen molanın yolculuğunuzun uzunluğunu nasıl etkileyebileceğini tahmin edebiliyor.

Fotoğraflar ile Anılarınızı yine Keşfedin

iOS 10’daki Fotoğraflar, fotoğraf arşivinizdeki shanediğiniz ama unuttuğunuz anları Memories’de otomatik olarak ortaya çıkararak yegânerar keşfetmenizi sağlıyor. Memories, bütün fotoğraflarınızı ve videolarınızı tarayarak shanediğiniz ama unuttuğunuz etkinlikleri, seyahatleri ve kişileri bulup bunları harika bir koleksiyon olarak size sunuyor. Bir Memory; tema müziğine, film adına ve sinematik geçişlere sahip otomatik olarak kurgulanmış bir film olan Memory Movie’yi de içeriyor.

Memories, aygıtta bulunan sima nesne ve manzara algılama özel liğiyle kişileri, yerleri ve nesneleri gruplayarak albümler oluşturmak için gelişmiş bilgisayarla görme yegânenolojisinden yararlanıyor. Bu uslu yegânenoloji, Memories ve alakalı fotoğrafları sizin için şahsi ve anlamlı bir biçimde canlandırırken saklıliğinizi de koruyor.

Apple iOS 10 geliyor!Apple iOS 10 geliyor!

Daha basit hane Otomasyonu için Home Uygulaması

iOS ile derinlemesine entegre edilen Home aplikasyonsı, haneinizdeki aygıtları yegâne bir yerden kurmak, yönetmek ve denetim etmek için basit ve emniyetli bir yol sunuyor. Aksesuarlar, yegâne bir komutla ya da Siri kullanılarak aynı anda çalışacak şekilde gruplara ayrılabiliyor ya da ayrı ayrı yönetilebiliyor. Aksesuarları uzaktan denetim etmek, Apple TV ile hane otomasyonu için ayarlamak ve güne, konuma ya da eyleme göre ayarlanan otomatik tetikleyicilerle çalıştırmak da olası

HomeKit desteği ise bu sene HomeKit kullanmaya başlayan takriben 100 hane otomasyonu ürünüyle beraber Dünya çapında genişlemeye dhaneam ediyor. Home aplikasyonsı termostatlar, ışıklar, panjurlar, kapı kilitleri, video kameralar ve daha fazlası için denetim olanağı sunuyor. Bu sene ın sonlarında Brookfield Residential, KB Home, Lennar Homes ve R&F Properties gibi önde gelen inşaat şirketleri de bu HomeKit aygıtlarının çoğunu yeni inşa edilen hanelere entegre etmeye başlayacak.

Apple Music ve News için Yepyeni bir dizayn

Apple Music, müzik deneyimine her açıdan çok daha fazla netlik ve basit lık getiren yepyeni bir dizayna sahip. Kullanılan yeni dizayn dili yüzünden müzik ön plana çıkıyor ve aplikasyon içinde gezinmek ve yeni müzikler keşfetmek basit laşıyor. Arşiv, Sizin İçin, Göz beygir ve Radyo sekmeleri daha büyük meydan hissi sağlamak için tamamen yegânerar dizayn edildi ve istediğiniz müzikleri bulmayı daha da basit hale getirmek için Arama sekmesi eklendi. bütün bu farklılıklar bir araya geldiğinde net ve kullanımı basit bir dizayn ortaya çıkıyor. iOS 10 ile yegânerar dizayn edilen News aplikasyonsı, belirli bölümler içerecek şekilde tertip edilen yeni Sizin İçin sekmesi ile haberleri bulmanızı basit laştırıyor, son dakika bildirimleri ve ücretli abonelikler için desyegâne sunuyor.

iOS tecrübesi

iOS 10 ile ihtiyacınız olan verilere hiç olmadığı kadar basit ve süratli erişebileceksiniz. Raise to Wake özel liği, iPhone’unuzu kaldırdığınızda monitörı otomatik olarak uyandırır. böylelikle bütün bildirimlerinizi Kilit Ekranı’ndan bir bakışta basit ca görebilirsiniz. Bildirimler, bugün görünümü ve denetim Merkezi’ne yalnızca basma ya da kaydırma hareketiyle erişebilirsiniz. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için sunulan daha derin 3D Touch entegrasyonu yüzünden aplikasyonlarla etkileşim kurmak çok daha basit .

diğer iOS 10 Özellikleri

• Siri, konuma, takvim kullanılabilirliğine ya da kişilere göre alakalı bilgileri ortaya çıkarmaya yarayan bağlamsal tahminler ve klavye değiştirmeden birden fazla dilde yazma önerileri gibi yeni QuickType özel likleri sunuyor.
• Telefon, üçüncü yan VoIP arama entegrasyonu, sesli iletiları yazıya aktarma ve istenmeyen uyarılar için yeni bir arayan numara gösterme eklentisi içeriyor.
• Yerleşik aplikasyon aktüellemeleri arasında iPad için Safari, Split View, Notlar ile işbirliği ve Live Photos için düzenleme yer alıyor.
• Apple pay şu an Safari vasıtasıyla katılımcı internet sitelerinde basit , emniyetli ve saklı alışveriş yapmak, mağazalarda ve aplikasyonlarda ödeme işlemlerini tamamlamak için kullanılabiliyor.
• Saat aplikasyonsındaki Uyku Zamanı Alarmı, periyodik bir uyku programına sahip olmanızı ve uyku vakit ı hatırlatmaları almanızı sağlıyor.

iOS 10’da Gizlilik

emniyet ve saklılik, Apple donanımı, yazılımı ve hizmetlerinin temelinde yer alır. iMessage, FaceTime ve HomeKit aplikasyonsında verilerinizi Apple ve başkaları yanından okunamaz hale getirerek korumak için uçtan uca şifreleme yöntemi kullanılır. iOS 10, aygıtta yer meydan uslu yegânenoloji vasıtasıyla Fotoğraflar’da kişileri, nesneleri ve manzara ları belirler ve QuickType önerilerini güçlendirir. Siri, Harita ve News gibi hizmetler Apple sunucularına veri gönderir ama bu veriler kullanıcı profilleri oluşturmak için kullanılmaz.

Apple, iOS 10 ile başlayarak kişilerin saklıliğinden taviz vermeden çok sayıda kullanıcının kullanım eğilimlerini keşfetmeye asistan olan Differential Privacy adında bir yegânenoloji kullanacak. iOS 10’da bu yegânenoloji QuickType ve emoji önerilerini, Spotlight derin bağlantı önerilerini ve Notlar’daki Arama İpuçlarını geliştirmeye asistan olacak.

loading...

Yorumunuzu Bırakın