Apple’dan 3 yeni iPad modeli geliyor

Apple’ın 2017 yıl sinde 3 yeni iPad modeli tanıtacağı iddia ediliyor. Bu iPad’ler arasında 10.5-inçlik yepyeni bir iPad’in daha olacağı ve A10X işlemciyle geleceği öngörülüyor. 2018’de ise esnek OLED monitörlı yepyeni bir iPad gelebilir.

Apple’dan 3 yeni iPad modeli geliyorApple’dan 3 yeni iPad modeli geliyor

Apple’ın 2018’de esnek OLED monitörlı iPad piyasaya süreceği iddia ediliyor.
Tablet bilgisayar meydan ında iPad ile dünyanın zirvesinde bulunan Apple, 3 tane yeni iPad modeli piyasaya sürmeyi amaçlıyor Bildiğimiz üzere geçtiğimiz yıl tanıtılan iPad Pro ile Apple alıştığımız çizginin dışına çıkmış ve bu meydan da yenilik yapabileceğinin sinyallerini vermişti.

Apple’a yakın kaynaklar arasında yer meydan Mig-Chi Kuo’nun aktardığı verilere göre 2017’de ‘devrim’ niteliğinde 3 yeni iPad modeli tanıtılacak. Bu tarih doğru olması, Apple’ın önümüzdeki ay iPhone 7’nin tanıtılacağı etkinlikte yeni iPad tanıtmayacağı manasına geliyor. Bu tarih yerine bu yıl iPhone SE’nin tanıtıldığı tarih olan Mart ayı yeğleme edilebilir.

Kuo’nun aktardıklarına göre Apple, 2017’de 9.7-inç ve 12.9-inçlik iPad Pro 2’lerin yanı dizi 10.5-inç monitöra sahip yepyeni bir iPad Pro tanıtacak. Bu cihazlarda TSMC imzası taşıyan yeni Apple A10X işlemcinin olması bekleniyor.

tüm bunların yanı dizi bir sonraki yıl başka bir deyişle 2018’de yepyeni bir iPad’in tanıtılacağı iddia ediliyor. Bu modelin tamamen değişik bir tasarıma sahip olacağı ve esnek OLED monitör ile geleceği öngörülüyor. Bildiğimiz üzere Apple’ın 1-2 yıl içerisinde OLED teknolojisine geçeceği sıklıkla anlatım ediliyor. Apple’ın tabletlere ağırlık vererek, durumu hazırda iyi giden iPad satışlarını daha da arttırması bekleniyor. Bu hamleyle Apple, iPhone satışlarının düşmesiyle ettiği zararı amorti edebilir.

loading...

Yorumunuzu Bırakın