Android Telefon Yedekleme Nasıl YapılırTelefonda Rehber Yedekleme

Android Telefon Yedekleme Nasıl YapılırTelefonda Rehber Yedekleme Android Telefon Yedekleme Nasıl YapılırTelefonda Rehber Yedekleme
Telefon yedekleme nasıl yapılır

Android telefon yedekleme nasıl yapılır ? Öncelikle bu sorunun cevabı için konuyu 3-5 adım da incelemeliyiz. Ne tür bir yedek istiyorsunuz ? Android rehber yedekleme, android fotoğraf ve video yedekleme, android aplikasyon verilerini mi yedeklemek istiyorsunuz yoksa tam bir yedek mi almak istiyorsunuz buna karar vermelisiniz.

Öncelikle şunu söylemek istitefsir. Eğer tam bir yedek istiyorsanız telefonunuza Titanium Backup ya da Teamwin gibi root gerektiren bir aplikasyon yüklerseniz telefonunuz tam yedeğini alabilirsiniz. Bu öyle bir yedektir ki, telefonunuzda ki mesajlardan tutun fotoğraf video aplikasyonlarınıza kadar her detayın yedeğini alır. Bu yüzden en garanti yedek olarak ben onları görütefsir. lakin bu yedekleri alabilmek için bu tür aplikasyonlar hakkında biraz bilgi sahibi olmamız gerekiyor. Bu yazımda söylediğim aplikasyonların nasıl kullanıldığı hakkında bilgi vermedim. Teamwin ve Titanium Backup aplikasyon kullanışları için tefsir alanında adres isteyebilirsiniz. Ya da detaylı anlatım için nasilyapilabilir sitemizin mail adresine mail gönderebilirsiniz.

katiyen bu mevzuda google hizmetini öneritefsir. Google hesabınız ile birleştirdiğiniz vakit başka bir cihazda celse açınca otamatik olarak Google rehber cihazınıza yükleniyor. Benim web erişimim yok diyorsanız telefonunuz özelliği ile kişileri dışarı aktar seçeneğine tıklayın. rehber > kişileri dışarı aktar. Lütfen yedeğinizi silinmeyecek harici bir SD ihtiyar gibi depolama alanına kaydedin. Bunu yapmazsanız telefonu formatlarken bilgileriniz gidebilir.

Android Telefon Yedekleme Nasıl YapılırTelefonda Rehber Yedekleme Android Telefon Yedekleme Nasıl YapılırTelefonda Rehber Yedekleme

Telefon full yedekleme nasıl yapılabilir

Telefonda ki Fotoğrafları Yedekleme

Telefonda ki fotoğraflarınızı çevrim içi yedeklemek istiyorsanız. Google’ın hizmeti olan fotoğraflar aplikasyonsı mevcut Bu hizmeti ile fotoğraflarınızın yedeğini alabilirsiniz. Çevrimdışı telefon fotoğraf yedekleme ile alakalı de önerebileceğim şey DCIM klasörünüzde ki bilgileri alarak SD ihtiyar ya da bilgisayarınızın içerisine atarak güzel bir yedekleme alabilirsiniz.

Android Telefon Yedekleme Nasıl YapılırTelefonda Rehber Yedekleme Android Telefon Yedekleme Nasıl YapılırTelefonda Rehber Yedekleme

Google drive nasıl kullanılır ?

Telefonda ki dokümanları Yedekleme

Telefonda ki tüm dokümanları yedeklemeniz için Google Drive yardımınıza yetişiyor. Google Drive ile detaylı bir yedekleme alabilirsiniz. Önemli dosyalarınızı Google’ın bulut alanında saklayabilirsiniz. Yeni cihazınıza geçince aktarma işlemi yaparsınız hepsi bu kadar. Çevrimdışı doküman yedekleme hizmeti almak istiyorsanız, biraz önce bahsettiğim gibi bilgisayarınıza ya da yedeğini alabileceğiniz başka bir cihaza bilgilerinizi aktarabilirsiniz.

Android Telefon Detaylı Yedekleme ( FULL BACKUP + TÜM VERİLERİ YEDEKLEME )

Bunu yapabilmeniz için en başta dediğim 2 aplikasyonyı kullanabilirsiniz. Titanium Backup aplikasyonsı bu konular için çok iyidir lakin root  izni gerekmektedir. Eğer LG kullanıcısı iseniz ayarlar sekmesinden LG BACKUP mevcut Bu  araç ile çok kolay bir şekilde telefonuzun yedeğini alabilirsiniz.

Telefon formatlamadan önce yedek almak belki de format atmaktan daha kuvvet gelebilir. Gözünüzde büyütmeyin, takıldığınız yer varsa tefsir alanında yazabilirsiniz.

loading...

Yorumunuzu Bırakın