Android kullanıcıları dikkat! Yeni bir virüs keşfedildi

Kaspersky ve McAfee tarafından keşfedilen yeni Android virüsünün kredi kartı bilgilerinize ulaşmak için kullandığı metot oldukça alaka çekici.
Android kullanıcıları dikkat! Yeni bir virüs keşfedildiAndroid kullanıcıları dikkat! Yeni bir virüs keşfedildi
Android dünyasındaki kullanıcısı sayısı arttıkça Android işletim sistemini tehdit eden muzır sayısı da artış gösteriyor. Kaspersky ve McAfee tarafından keşfedilen yeni nesil bir trojan bankacılık virüsleri arasında en tehlikelisi olmaya namzet Virüs bulaştığı Android işletim sistemlerinde Google Play Store’dan gelmiş gibi bir monitör getiriyor ve kredi kartı bilgilerinizi istiyor. Üstelik bununla da kalmayıp kimliğinizin de gözüktüğü bir selfie çekmenizi isteyen bir emniyet mesajı da gösteriyor. Google Play Store Google Play Store‘un kullandığı arayüzün birebir kopyası şeklinde gözüken monitör kullanıcıların inanma ihtimalini oldukça arttıran bir detay.
Android kullanıcıları dikkat! Yeni bir virüs keşfedildiAndroid kullanıcıları dikkat! Yeni bir virüs keşfedildi
Singapur ve Hong Kong’taki kullanıcıların büyük bir bölümüne bulaşmış olan virüsün Dünya çapında yayılması ise an meselesi. Hiçbir banka yahut uygulamanın kredi kartınızla fotoğraf çekmenizi istemediğini hatırlatalım ve bu metot sosyal mühendislik numaralarına kanmamanınız hakkında sizleri uyaralım.(Shiftdelete)
loading...

Yorumunuzu Bırakın