Android Cihazlarda Root Nasıl Yapılır ? (Görsel Anlatım)

Android Cihazlarda Root Nasıl Yapılır ? (Görsel Anlatım)Android Cihazlarda Root Nasıl Yapılır ? (Görsel Anlatım)
android root yapmak

Telefona root fırlfırlfırlatmak deyince herkes mesafeli yaklaşır ve menfi olarak bakar. umumi de telefonu … ettin, garantisi bozuldu,telefon elinde patladı vb. kelimelerle çevrenizden tepki alabilirsiniz. yalnız işin aslı öyle değil. Telefona root fırlfırlfırlatmak bazı root isteyen programların çalışmasına imkan sağlar. Telefonunuzu tam performans kullanıp, özgür olmanızı sağlar. yalnız unutmayın eğer telefona root atarsanız telefonunuz garanti kapsamına çıkacak.

Telefonuma Root Atarsam Bana Ne Faydası Olur ?

Telefonunuzun işlemci hızının performansından tutun kamera ve flaş performansına kadar kişiselleştirip dilediğiniz şekilde telefonunuzu kullanabilirsiniz. Bu da size daha zevkli ve performanslı bir telefon tecrübesi yaşatır. Android standart yazılımı dışında internette yayınlanmış olan bir çok farklı yazılımı telefonunuza kurarak onları deneyebilirsiniz. Google Play Markette bir çok root isteyen aplikasyon mevcut bu aplikasyonlardan yararlabilirsiniz. Daha fazla yararını ve zararını öğrenmek için burayı ziyaret etmenizi öneririm.

Android Telefonlar da Root Nasıl Yapılır ? 

Root atmanın bir çok yolu mevcut yalnız bugün sizlere çok fazla vakit almayan, pratik ve basit bir yol göstereceğim.

 = > Öncelikle Kingo Root adlı programı indiriyorsunuz. Kingo Root programını indirmek için tıklayın.

= > Cep telefonunu bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayın. (Telefonunuzun USB yanılgı ayıklama modu açık olsun. Usb yanılgı ayıklama modunu açmak için Geliştirici seçenekleri> USB yanılgı ayıklama. Eğer geliştirici değilseniz Ayalar> Yazılım Bilgisi > Build Numarası mevcut oraya bir kaç defa dokunun sizde geliştirici olun.) 

= > Karşınıza aşağıda ki gibi bir görüntü çıkacakmalı.

Android Cihazlarda Root Nasıl Yapılır ? (Görsel Anlatım)Android Cihazlarda Root Nasıl Yapılır ? (Görsel Anlatım)

=> Root butonuna bastıktan sonra işlemler başlatılacaktır. Cihazınıza göre bu biraz vakit alabilir 2-5 dk arası. 

işlemler bittikten sonra telefonunuz artık root lu bir telefon oldu. Bundan sonra root gerektiren faydalı aplikasyonları indirip kullanabilirsiniz. yalnız unutmayın root fırlfırlfırlatmak telefonunuzu garanti dışında bırakır. Tehlikelere karşı açık hale gelebilir.

Telefonumu Rootladım Garanti Dışı Kaldı Root'u Nasıl İptal Ederim ? 

Yapmış olduğunuz root işlemini unroot programları ile arka alabilirsiniz. yalnız bazı işletmeler cihazlarının içine sayaç koyuyorlar. Bu yüzden garantide root işlemini yaptığınız ortaya çıktığı için garanti kapsamında kalır. yalnız bazı işletmeler bunu göz ardı ediyor. Sayaç olmadığı için işiniz daha basitlaşıyor.

loading...

Yorumunuzu Bırakın