Anadolu Hayat’dan Genç Emeklilik Planı

Anadolu Hayat’dan Genç Emeklilik PlanıAnadolu Hayat’dan Genç Emeklilik Planı
Anadolu yaşam'dan Genç Emeklilik Planı'yla Emeklilik Fırsatı!

Şimdiden emekliliğini düşünen ve geleceğini planlayan bilinçli gençlere İş Bankası ve Anadolu yaşam, Genç Emeklilik Planı’nı hazırladı.

Genç Emeklilik Planı kapsamında ayda yalnızca 70 YYTL ödeyerek, geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz. Günümüzde, gençler yatırımlara daha önce hiç olmadığı kadar önem veriyor. Aynı şekilde sizin kadar, devlette sizin geleceğinizi düşünerek birikimlerinize bireysel emeklilik sistemi kapsamında %25 katkı sağlıyor.

Konuya biraz daha detaylı bakalım.

Genç Emeklilik Planı Nedir?

Genç Emeklilik Planı, tasarruf yapmanıza olanak sağlayan ve bugünden yapacağınız birikimlerle geleceğinizi güvence altına meydan bireysel emeklilik hesabıdır. Genç Emeklilik Planı’na katıldığınızda İş Portföy’ün çeşitli fon alternatiflerinden yatırım tercihinize en uygun fonları seçerek, İş Portföy Yönetimi’nden profesyonel portföy yönetim hizmeti alabiliyorsunuz.

Bu plana katılabilmek için ayda en 70 YYTL katkı payı ödemeniz gerekiyor. Eğer isterseniz bu rakamı daha üst seviyelere çıkararak, geleceğiniz için daha fazla birikim yapabiliyorsunuz. Yaptığınız birikimleri emeklilik yaşınızda toplu olarak alabileceğiniz gibi kendi belirleyeceğiniz dilimlerde de alabilmeniz mümkün.

Genç Emeklilik Planı ve Avantajları

Anadolu yaşam Genç Emeklilik Planı’nın en büyük avantajlarından birisi %25 devlet katkısından faydmeydan abiliyor olmanız. yani ödediğiniz tutarın %25’i kadar devlet birikimlerinize destek veriyor ve böylece geleceğiniz için daha fazla birikim yapma avantajınız oluyor.

Bir diğer güzel avantaj da katkı payı ödemelerinizi aylık, üç aylık, altı aylık yahut yıllık dönemlerle yapabiliyor olmanız. Hatta İş Bankası’nın İş’te Üniversiteli kredi kartını kullanıyorsanız, kartınızdan otomatik ödeme talimatı vererek de katkı payı ödemelerinizi yapabiliyorsunuz. Ödemelerinizi ister akça isterseniz de kredi kartınızdan yapabiliyor olmanız oldukça güzel bir avantaj.

Sosyal güvenlik danışmanlığı hizmeti yüzünden akılınıza takılan tüm soruların cevaplarını profesyonel danışmanlardan dilediğiniz vakit alabiliyorsunuz. Böylece, sistem hakkında kimsenin aklında herhangi bir soru işareti kalmamış oluyor.

Genç Emeklilik Planı hakkında daha fazla bilgi için Anadolu yaşam Acenteleri yahut İş Bankası şubelerine danışabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın