Amerika’da şirket kurmak 500 dolara bakıyor

ABD'de şirket kurmak isteyen girişimcilerin 500 dolarının olması artık ehliyetli olacak. Stripe adlı dijital ödeme servisi Atlas hizmetiyle ABD'de şirket kurmak isteyen girişimcilere 500 dolar bedelle yaklaşık bir haftada şirket kuruyor.

Amerika’da şirket kurmak 500 dolara bakıyorAmerika’da şirket kurmak 500 dolara bakıyor
Amerika'da şirket kurma maliyetini düşüren yeni bir hizmet.

Dijital ödeme meydan ında hizmet veren Stripe, Atlas adlı yeni bir hizmet başlattı. Bu hizmetle Amerika’da şirket kurmak isteyen girişimciler bir kereye mahsus olmak üzere 500 dolar ödeyerek şirket açabiliyor.

Dijital ödeme servisi Stripe, Atlas hizmetiyle ABD vatandaşı olmasanız dahi ABD’de sizin için banka hesabı açıp, vergi mükellefi olmanıza olanak sağlıyor. Atlas hizmetini satın meydan girişimciler tüm bu hizmet bedeli karşılığında yalnızca 500 dolar ödeme yapıyor ve ABD’nin Delaware eyaletinde bir şirkete sahip oluyor. Şirket kurulum süreci ve lüzumlu dokümanların takibi Stripe tarafından yapılıyor. Üstelik Stripe, ABD’de şirket kurma ve vergi ödemeleri gibi sıkıntılı mevzularda destek veren anlaşmalı danışmanlık şirketleriyle de ihtiyacınız olması halinde destek sağlıyor.

Girişimcilerin lüzumlu dokümanları tamamlaması halinde şirket kurulumu vasati bir haftada gerçekleşiyor. Atlas şimdilik çağrı sistemiyle çalışıyor olsada yakın bir vakitte isteyen herkesin yararlanabileceği bir hizmet olacak. Atlas için çağrıiye internet sitesi üzerinden talep edilebiliyor.

Dünyanın herhangi bir yerinde müşterisi olan şirketlerin dünyanın herhangi bir yerinden kolayca ödeme alabilmesi amacıyla ortaya çıkan Atlas, 500 dolarlık ödeme sonrasında şirket kurulum işlemlerini gerçekleştiriyor ve sonrasında müşterilerinden alınan her ödeme için yüzde 2.9’luk kesintiyle 30 cent komisyon bedeli alıyor. Atlas’ın ödeme sayfasında belirtilen bilgiye göre aylık 80 bin doların üzerinde satış yapan şirketler, temasa geçerek daha uygun fiyata hizmet alabiliyor.

Atlas’ı keşfetmek için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın