American Horror Story: Coven Final Yaptı

American Horror Story: Coven Final YaptıAmerican Horror Story: Coven Final Yaptı

American Horror Story‘nin merakla beklenen 3. dönemi Coven, dün final yaptı. Finalle alakalı biraz yorumum olacak fakat neresinden tutarsak tutalım, ispiyonun önüne geçemeyeceğiz. Bu sebeple eğer sıranin finalini izlemediyseniz yazının devamını okumfakatnızı öneriyorum.

Yazının devamı sırayle alakalı SPOILER içermektedir.

American Horror Story: Coven Final YaptıAmerican Horror Story: Coven Final Yaptı

Ryan Murphy ve Brad Falchuk tarafından yaratılan American Horror Story‘nin Cadılar Meclisi döneminu izlemeye başlarken aklımızda diğer dönemların muhteşemliği vardı. Ne yazık ki, Coven ile aynı olağanüstülüğü izleyenlerine veremediler. Aslında bir dönem boyunca katillerden başka hiçbir şey izlemediğimizi varsıyorum. Biraz aklınızı zorlayacak olursanız bu mevzuda bana hak verecekseniz, sırade sevdiğiniz ya da sevmediğiniz tüm ıra cinayet işledi. Şöyle ki;

American Horror Story: Coven Final YaptıAmerican Horror Story: Coven Final Yaptı
Fiona Goode; Madison Montgomery, Nan, Hank Foxx’un Babasını, Madison Montgomery; Kyle Spencer’ı Kyle Spencer; annesi Alicia Spencer’i Zoe Benson; Spalding’i Myrtle Snow; diğer 2 meclis üyesini Misty Day; tanımadığı 2 erkeği Delphine; çoğu siyahi olmak üzere sayısız kişiyi Queenie; Evsiz bir adamı öldürmüştü. Daha hatırlayfakatdığım cinayetler olabilir. Her neyse, kısacası tam bir klişe izledik. yanılgı ıralerden bazılarının, özellikle Cordelia Foxx ve Kyle Spencer’ı hiç izlemeseydik sıranin konusunu eminim kaçırmazdık. Evan Peters (Kyle Spencer), diğer dönemlarda iyi bir oyunculuk sergilemiş olsada senaryo gereği bu dönem neredeyse yok gibiydi, Evan’ın bu dönem sırade Yapak Dökümü‘ndeki yatalak Ali Rıza Bey‘den pek bir farkı yoktu.

Dizinin finalinde aslında yalnızca birkaç ırain supreme olacağı üzerinde duruluyordu. Cordelia Foxx, sıra boyunca seyirci karşısında öylesine küçültülmüş ve yerin dibine sokulmuştu ki hiçbir seyirci onun supreme olacağını tahmin edememişti. Sanırım ters köşe dedikleri bu olsa gerek, buradan uzun uzun yazmayacağım fakat sıranin dönem finali mantık hatalarıyla doluydu. mesela istediği yere ışınlana bilen, telekinezi yeteneğini oldukça iyi kullanan, ölüleri diriltebilen Madison‘ın sıradan bir insan tarafından öldürülebilmesi eminim tüm izleyecilerin aklında soru işareti bırakmıştır.

basit bir dönem ve final artde kaldı. Bu arada American Horror Story’nin ati dönemda işleyeceği konuyla alakalı son dönemin 11. bölümünde bir ipucu verildiği söylendi. ati dönemi merakla bekliyoruz, umarım sıra yeni döneminda Asylum havasına art döner.


loading...

Yorumunuzu Bırakın