Altın Hesabı Açmak Karlı Mı? İşte Avantajları

Altın Hesabı Açmak Karlı Mı? İşte AvantajlarıAltın Hesabı Açmak Karlı Mı? İşte Avantajları
Altın hesabı açmanın avantajları ve bankalardan altın hesabı açmak karlı mıdır?

nakit değerlendirme araçlarını bir hayli seviyoruz. Özellikle altın hesabı gibi ürünler bizlerinde alakasını çekiyor. Bankalarda altın hesabı açmak karlı mı? sorusunu bugün kendimize sorduk. Altın hesabı açmanın bazı avantaj ve dezavantajları olduğunu gördük ve sizler için bu yazıyı hazırladık.

Yazacak çok şey mevcut lakin merak etmeyin çok da fazla uzatmayacağız. Son zlakinnlarda oldukça sık görmeye başladık. Çoğu banka altın buluşmaları düzenleyerek, altın yatırımcılarının altınlarını banka hesaplarına taşımalarını teşvik ediyorlar. Normalde bankalarda altın hesabı açacak olsanız, belirli bir para karşılığında gram cinsinden altın almanız gerekecekti bu vaziyette altının yükselmesi yahut düşmesi nedeniyle çeşitli zararlara yol açabiliyordu ama altın buluşmaları yüzünden ne kadar altınınız mevcut sa gram cinsinden bankalara götürüyorsunuz ve size yekûn altın gramınız kadar derhal bir altın hesabı açıp veriyorlar. Böylece zarar riskinden de kurtulmuş oluyorsunuz.

Peki lakin altın hesabı açmak karlı mı?

Eğer altınlarınızı bankaların altın hesaplarında değerlendirmeyi düşünüyorsanız ilk avantajı hâlihazırda yukarıda yazdık. Altın buluşmaları yüzünden dolaysız altınlarınızı götürüyorsunuz ve anlık değerden gram cinsinden hesabınıza aktarılıyor, işte bu ilk avantaj. Olduğu gibi götürüyorsunuz herhangi bir değişim yok.

Altınlarınızı bankada güvence altına almış oluyorsunuz. İstanbul’da dumevcut ı delinen tam korumalı döviz bürosunu hatırladığımızda altınlarınızın evinizde ya da ofisinizde yüzde yüz güvenli olduğunu söyleyemeyiz. Bu açıdan bakacak olursak işte bir avantaj daha!

Altın hesabı açmayı düşündüğünüze göre tahmin ediyoruz ki, altın yatırımını seviyorsunuz ve muhtemelen altın alıp satmaya da devam edeceksiniz. Tam da bu noktada bir avantaj daha karşımıza çıkıyor o da; bankalardan altın alım satımı gibi işlemlerinizde işçilik maliyeti ödemeyecek olmanızdır. yani kuyumculardan yahut mağazalardan alacağınız altınlara normalde işçilik maliyeti ödemeniz gerekiyor ama bankalarda böyle bir durum söz konusu değil. Öte profilden bir de altınlarda eski tarihli – yeni tarihli durum u mevcut dır, bankalarda bu da yok! Bakın üçüncü avantaj da bu.

Dezavantajlara geçelim… İlk olumsuzluk çağrısı ne yazı ki çoğu bankanın altın hesapların işletim ücreti alıyor olmasıdır. Elbette burada masrafsız bankacılık hizmeti veren bankaları tenzih ediyoruz. Çünkü, adı üstünde masrafsız bankacılık ürünlerini kullanırsanız altın hesapları dahil hiçbir bankacılık işlemlerine masraf ödemiyorsunuz. Hesap açacaksanız da önerimiz bu yönde olur. Ayrıca, Altın Hesabı Açabileceğiniz 7 Banka Önerisi adlı yazımıza da kısaca göz atabilirsiniz.

İkinci dezavantaj da çalınma riskinde savunma işçilik maliyeti ve eski – yeni tarihli gibi avantajların dışında vadesiz altın hesaplarının herhangi bir getirisi bulunmlakinktadır. yani altın hesaplarına ürem işletilmez. Altının fiyatı düşerse düşer, yükselirse yükselir tıpkı şimdi olduğu gibi. yeniden de yukarıda bahsettiğimiz üç doğru bir yanlışı götürmeyecektir.

Vadeli Altın Hesabı nema Kazandırıyor

Şimdi, kar meselesine gelelim. Yukarıda avantajlar ve dezavantajları sıraladık. Vadesiz altın hesabı açarsanız, altınlarınıza işçilik maliyeti ödemezsiniz, yeni ve eski tarihli durum larıyla uğraşmazsınız ve çalınma riskine karşı güvence altına alırsınız. yalnızca bu kadar değil, güzel bir haber daha mevcut . Bankalar yalnızca vadesiz altın hesabı sunmazlar. Altınlarınızı açacağınız vadeli altın hesabında değerlendirirseniz, %0,80 ürem alabilirsiniz ama en az 12 ay vadede tutmanız gibi bir dezavantajı söz konusudur. Eğer, altınlarınızı 1 yıl yahut daha fazla sürede bozdurmayı düşünmüyorsanız gerçekten büyük bir avantaj. Vadeli altın hesabı açın, hem ürem kazanın hem de diğer avantajlardan yararlanın.

Altın hesabı açmak karlı mı? sorusunu tekrardan cevaplayacak olursak, en başında masrafsız bankacılık kullanın ve hesap işletim ücreti ödemekten kurtulun. Hesabınız açın ve çalınma riski, işçilik maliyeti ve eski – yeni tarihli derdinden kurtulun. 12 ay vade de altınlarımı bozdurmam diyorsanız vadeli altın hesabı açın ürem kazanın. 12 aylık vadeyi yeğleme etmiyorsanız da vadesiz altın hesabı açabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın