Altın Fiyatları 2017’de Yükselecek

Altın Fiyatları 2017’de YükselecekAltın Fiyatları 2017’de Yükselecek
Altın Fiyatları 2017'de Yükselecek

Altın ücretlarının 2017 yılında yükseleceğine yönelik iddianın sahibi Morgan Stanley. 2017 yılı ve sonrasın altın ücretlarının yükseleceğini belirten yatırım şirketi, 2016 ve sonraki yıllarda 50’den fazla altın madeninin kapanacağını belirtiyor.

Altın madenlerinin kapanması ve mevcut hal içerisinde yeni projelerin gelme ihtimalinin düşük olması Morgan Stanley‘e göre 2 sene içinde altın piyasası yeryüzü düşüklüğü yaşayacak. yeryüzü düşüklüğü nedeniyle altın ücretları yükselişe geçecek.

Başka bir yatırım şirketi olan Lihtenştayn merkezli Incrementum AG, 2018 yılında altın ücretlarının 2300 dolara kadar çıkabileceğini belirtiyor. küresel çapta yaşanan parasal gevşemenin kademeli olarak enflasyonu arttıracağını düşünen Incrementum AG Uzmanları, Morgan Stanley gibi altın ücretlarının uzun vadede yükseleceği hakkında hemf2r.

Diğer taraftan düştü düşecek derken, Yunanistan’ın temerrüte düşmesi kısa vadede de altına olan ilginin artacağı beklentisini ortaya çıkarıyor. Konuyla alakalı tefsir yapan Analistler, kısa bir dalgalanmanın ardından altın ücretlarının normale döndüğünü ve altının son günlerdeki ücret hareketlerinin Yunanistan’ın euro bölgesinde kalacağına değin bir beklenti olduğuna işaret edildiğini düşünüyorlar.

Piyasalarda her ne kadar Yunanistan’ın euro bölgesinde kalmaya devam edeceği beklentisi yer alıyor olsa da farklı açıdan hal değerlendirildiğinde altının yükselmeye yakın olduğu görülebiliyor zira Haziran ayında Avrupa’da altına olan talep ciddi bir artış gösterdi. Birleşik Krallık Darphanesi son 2 yıldan bu yana görülmemiş bir altın talebiyle karşı karşıya olduklarını belirtiyor.


loading...

Yorumunuzu Bırakın