Akıllı Telefonlarla Tasarruf Yapmanın 5 Yolu

Akıllı cep telefonunuzla para dan tasarruf yapmanızı sağlayacak yollar mevcut Yapmanız gereken aldığınız akıllı telefonu kullanmaya devam etmek ama yalnızca bununla sınırlı değil.

Akıllı Telefonlarla Tasarruf Yapmanın 5 YoluAkıllı Telefonlarla Tasarruf Yapmanın 5 Yolu
Akıllı Telefonlarla Paradan Tasarruf Yolları

Binlerce lira ödeyerek satın aldığınız akıllı cep telefonlarını gerçekten de hakkını vererek kullandığınıza inanıyor musunuz? Yüksek ödemeler yapara k satın aldığınız akıllı cep telefonları görünürde olan harika fotoğraflar çekmek ya da diğer fantastik özelliklerinden çok daha fazlasına sahiptir.

Akıllı telefonlar harcamalardan tasarruf yapmanızı birçok yoldan sağlar. Hatta öyle ki, sahip olduğunuz akıllı telefonunuzla satın almak için ödediğiniz para yı ve hatta katlarını art alabilmeniz bile mümkün olur. tek yapmanız gereken telefonunuzun sağladığı muhteşem ve eğlenceli tasarruf yollarını keşfetmek.

İşte akıllı telefonunuzu kullanarak harcamalarınızdan tasarruf edebileceğiniz ve telefonunuza verdiğiniz para yı gene telefonunuzu kullanarak art kazanabileceğiniz beş tasarruf yolu:

1. Ürün İnceleme Siteleri

Çoğu zaman art ödeme hakkında sıkıntı çıkaran baş belası mağaza sahiplerine bulaşmadan alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Vazgeçerseniz ya da aldığınız ürün istediğiniz gibi gönderilmezse iade edin ve para nızı art alın. arka ödeme yapma hakkında sıkıntı çıkaran mağazalardan alışveriş yapmadığınıza güvenilir olmak için ürün inceleme sitelerini mutlaka ziyaret edin, yorumları gözardı etmeyin. İster internetten isterseniz de fiziki mağazalardan alışveriş yapın, hiç ayrım etmez; oturduğunuz yerden cep telefonunuzla ürün inceleme sitelerini ziyaret ederek, alışveriş yapacağınız mağazalarla alakalı tüm yorumlara ulaşabilirsiniz.

iki Telefon Faturaları

Sabit hat ya da cep telefonu faturalarınızı akıllı telefonunuza indireceğiniz uygulamalarla azaltabilirsiniz. Şu anda kullanmıyor olmanıza ihtimal vermiyorum ama WhatsApp, Skype ve BiP gibi ücretsiz çağrı ve mesajlaşma uygulamalarını daha fazla kullanmanızı tavsiye ediyorum. gene de henüz kullanmıyorsanız şu listeden kendinize en uygun çağrı ve mesajlaşma uygulamasını bulmanızı öneriyorum.

3. Mobil Bankacılık

Parmaklarınızın ucuna kadar gelen mobil bankacılık uygulamalarını kullandığınızı düşünüyorum. Kullanmaya devam edin, kullanmıyorsanız bir an önce kullanmaya başlayın. Çünkü mobil bankacılık uygulamaları para transfer işlemleri, kredi/kredi kartı borçları ödeme ya da hesap bakiye kontrolünden daha fazla özelliğe erişmenizi sağlar. Mobil bankacılık kullanarak şubelere nazaran daha düşük EFT/havale ücreti ödersiniz. Diğer profilden mobil bankacılık uygulamalarıyla hesap bakiyenizi ve kredi kartı harcamalarınızı takip ederek para nızın nereye gittiğini görebilir, böylece bütçeniz üzerinde çözümleme yapabilme avantajını da elde edersiniz.

dört Müzik

Spotify, iTunes Music gibi uygulamalara müzik dinlemek için ödeme yapıyor olabilirsiniz ama ücretsiz müzik dinleyebileceğiniz alternatif yollar da mevcut YouTube müzisyenlere ilişkin şarkıları ve video kliplerini hala ücretsiz sunuyor. Aynı şekilde mahalli radyo kanallarının uygulamaları da müzikleri ücretsiz dinlemeyi sağlıyor. Üstelik sevdiğiniz müzisyenler bu legal yolları kullandığınızda da telif ödemeleri almaya devam ediyor.

5. E-Kitaplar

Size kitap harcamalarınızı birkaç ay belki de daha uzun bir süre ertelemenizi sağlayacak güzel öneriler vereceğim. Ücretsiz e-kitap okumayı sağlayan mobidik.com, Google E-kitap gibi siteleri kullanarak akıllı telefonunuzdan popüler kitapları okuyabilir hatta yeni amatör yazarların hikayelerini keşfedebilirsiniz. Bunlar içinde ödeme yapmanıza gerek yok.


loading...

Yorumunuzu Bırakın