Akıllı Telefon Bataryası Doğru Nasıl Şarj Edilir ? Akıllı Telefon Nasıl Doğru Şarj Edilir ? 

Akıllı Telefon Bataryası Doğru Nasıl Şarj Edilir ? Akıllı Telefon Nasıl Doğru Şarj Edilir ? 
Akıllı Telefon Bataryası Doğru Nasıl Şarj Edilir ? Akıllı Telefon Nasıl Doğru Şarj Edilir ? 
Telefon Nasıl Sarj Edilmeli

Akıllı telefonların teknolojisi geliştikçe bataryası adeta tam bilakis geriliyormuş gibi hissediyoruz. Telefonu daha uzun süre kullanabilmek ve batarya ömrünü uzatmak için tavsiyeler vereceğim. Batarya ile alakalı efsane yanlış bilgiler bulunıyor Bugün batarya ile alakalı bu tür kalıplaşmış hataları kafanızdan kaldırmak için yazmaya karar verdim.

Asla özgün şarj aletinden vazgeçmeyin

Telefonun özgün şarj kablosu ile şarj olması birinci en önemli kuralımızdır. Her telefon kendi bataryasına uygun şekilde adaptör üretiyor ve satışa sunuyor. Bundan daha önemlisi özgün adaptörler lion batarya modeline uygun üretilmiştir. Telefonun bataryası  %100 seviyeye ulaştığı anda özgün adaptörler batarya gelen akımı keserleruyum gelen akımı telefonun çalışması için kullanırlar. Kısacası gece telefonu şarjda bırakmak telefona yahut bataryaya zarar vermez.

Telefonu şarj etmek için bataryanız bitene kadar beklemeyin.

Çok eskiden kalan bir alışkanlık mı desem yoksa insanın içinde ki psikolojiden mi kaynaklanıyor bilmiyorum lakin telefon bataryası sıfırllakindan yahut  %1 olmadan şarja takmıyoruz. Telefon bataryanız tlakinmen sıfırlanırsa ve siz ardından şarja takarsanız telefonunuzun bataryası kafayı yiyecektir. Bu telefon şarjı bir anda tükeniyor şarjım çok dengesizuyum bataryam bozulduuyum bataryam şişti gibi hataları bu yüzden alıyor olma ihtimaliniz epey bir yüksek !

Ayrıca telefonu ilk aldığımızda 1 gün boyunca şarjda tutma gibi safsatalara inanmayın.  Akıllı bir telefonu ilk defa kullanıyorsanız uyum batarya ilk dolumda maksimum 5-7 saat arası şarjda kalması kâfi olacaktır.

Uzun batarya ömrü için doğru telefonu seçmek şüphesiz en önemli kriterlerden biridir. Doğru telefonu nasıl seçeriz adlı makalemizi okumanızı öneririm.

loading...

Yorumunuzu Bırakın