A’dan Z’ye Bumerang ve En Yeni Reklam Modelleri

A’dan Z’ye Bumerang ve En Yeni Reklam ModelleriA’dan Z’ye Bumerang ve En Yeni Reklam Modelleri

2007 yılında Hürriyet bünyesinde kurulan ve blog yayıncılarını desyegâneleyen Bumerang’ı ve yeni sponsorluk modellerini A’dan Z’ye tanıtalım istedik.

Kısaca Bumerang
Bumerang, ağına üye olan sitelere trafik, görünürlük, kazanç ve çeşitli ayrıcalıklar sunuyor. Bumerang’a katıldığınız andan itibaren ilk olarak Türkiye’nin en prestijli dizinlerinden birisi olan Hürlist‘te yer alıyorsunuz. Hürlist’te yer almanız arama motorları tarafından sitenizin farkındalığını önemli ölçüde artıran bir etkendir. Daha sonra, yeniden Bumerang’ın sunduğu Yazarkafe hizmeti ile yayınlarınızı daha geniş bir kitleye ulaştırabiliryorsunuz.

Siteniz Türkiye’nin en büyük haber sitelerinden olan Hurriyet.com.tr‘de belirli sayfalarda yayınlanmakla beraber günde onbinlerce kişi tarafından ziyaret edilen Yazarkafe’ye yayınlarınızı göndererek yüksek trafik elde edebilirsiniz, aynı vakitte bu vaziyet sitenizin okuyucular tarafından keşfini sağlayacak ve size yeni bir okuyucu kitlesi kazandıracaktır.

Bumerang Teklifleri ile Sitenizden Kazanç Elde Edin
Bumerang servsine katıldığınız vakit dünyaca ünlü markalardan tanıtım yegânelifleri alabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Bumeran yegânelifleri ile sponsor markalara ilişkin ilan tanıtım, haber tarzındaki içerikleri sitenizde yayınlayarak gelir elde edebiliyorsunuz.

Bumerang’ın En Yeni tanıtım Modelleri ile Daha Fazla Kazanın
Bumerang, Mart ayında lansmanını gerçekleştirdiği yeni paketleriyle, site yayıncılarına 2 yeni tanıtım modeli ile kazandırmaya devam edecek. Şimdiye kadar, “Seeding” ve “Content Paketleri” olmak üzere 2 farklı tanıtım alternernatifi sunarken geliştirdiği yeni altyapısı yüzünden 2 yeni tanıtım modeli daha sunacak.

Bu tanıtım modellerinden ilki sosyal medya etkileşimi yüksek olan bloggerlar için olacak. Bumerang, bu yeni tanıtım modeli yüzünden Instagram ya da Twitter üzerinden yayınlanmak üzere vereceği yeni tanıtım yegânelifleriyle blog yazarlarına daha fazla kazandıracak.

Bumerang’ın bir diğer yeni tanıtım modeli ise “Blog Sponsorluğu” olarak belirtiliyor. Bu modelde tanıtımverenler, ülkü kitlelerine ulaşabilecekleri bloglara dönemsel olarak sponsor meydana gelebilecek ve advertorial’ın yanı sıra farklı tanıtım modelleriyle de bloglarda yer alabilecekler. Böylece, blog sahiplerinin gelirleri de artmış olacak. Sponsorluk paketi kapsamında; sayfa giydirme, banner, slider gibi ‘display’ yayınlar, düzenli advertorial yayını, röportaj ve dosya konusu gibi özel içerikler yer alabilecek.

Bloglarda yeni kazanç sistemi: Bumerang ile Video tanıtımlar geliyor!
Bumerang, video tanıtım uygulamasında blog yazarlarına farklı seçenekler de sunuyor. Site açıldığında ekranda beliren “Pop-up Video”, blog yazılarının içerisinde yayınlanan “Text Video” ve sitenin farklı bölümlerine yerleştirilebilecek “Widget Video” olmak üzere 3 farklı alternatif yer alıyor

Bumerang Network’e üye blog yazarları bu yeni model yüzünden blog içeriklerine uygun çeşitli video içerikleri sitelerinde yayınlayarak, video görüntülendikçe kazanç elde edebilecekler.

Bumerang Deneyim Günleri
Bumerang neredeyse her ay düzenlediği “Deneyim Günleri” ile bloggerları Yılmaz Özdil, Ahmet Ümit gibi yazarlarla buluşturuyor. Deneyim Günleri yanızca bu kadarla sınırlı değil, birgün kendizi film çözümlemesi eden bir toplulukla bulurken, başka bir gün şeker hamurunun nasıl yapıldığını ya da ünlü bir şarkıcının albümünü ilk kere dinlerken bulabilirsiniz. Sizin anlayacağınız, Bumerang Deneyim Günleri’nde bir sınır yok, mevcut olan yegâne şey yaratıcılık…

Bumerang Sosyal Medya Etkinlikleri
Bumerang’ın sosyal medya adreslerini (@bumerangnet) mutlaka takip etmenizi öneriyoruz. Sık sık düzenlediği etkinliklerle değerle saklayacağınız bir hediyeniz olabilir. Bumerang’ın sosyal medya etkinliklerinde en çok da kitap kurtlarını mesut ettiği unutmamak lazım…

Bumerang Blog Ödülleri
Bir gelenek haline gelen ve en son 3.sü düzenlenen Blog Ödülleri ile Bumerang, bloggerları ödüllendirmeyi unutmuyor. En usul Blog, En Çalışkan Blog, En Sosyal Blog, En Bilge Forum, En İyi yerel Site, En uzman Blog ve Jüri Özel Ödülü olmak üzere yekûn 7 kategoride ödül dağıtıyor.

A’dan Z’ye Bumerang ve En Yeni Reklam ModelleriA’dan Z’ye Bumerang ve En Yeni Reklam Modelleri
Babylon’da düzenlenen 3. Bumerang Blog Ödülleri’nden…

loading...

Yorumunuzu Bırakın