“Kredi Notu Yükseltmek” için Bunları Yapmayın

“Kredi Notu Yükseltmek” için Bunları Yapmayın“Kredi Notu Yükseltmek” için Bunları Yapmayın
Kredi notu

Kredi notu yükseltmek için birçok olası taktiklere daha önce yazılarımızda yer vermiştik. Bu defa kredi notunuzun yükselmesi için katiyen yapmamanız gerekenleri yazacağım.

Gerek kredi notu artırma yahut yükseltme yöntemleri yazımızda olsun gerekse de diğer kredi notu içerikli yazılarımızda olsun kredi notunuzu menfi tesirleyen bir dizi vaziyetten bolca bahsetmiştik. yinelemek istiyorum ki, bu yazıda anlatılanları yapmazsanız kredi notunuz bir süre sonra kendiliğinden yükselir.

İşin güzel kısmı da yapmanız gerekenleri Şaşırtıcı 5 Yolla Kredi Notu Yükseltmek Mümkün adlı yazımızda belirtmiştik. Kredi notu yükseltmek için verdiğimiz 5 taktiğe bakmayı unutmayın.

Borçlanmak. Kredi notum yükselsin diyorsanız ilk yapmamanız gereken şey borçlanmaktır. Bankalara katiyen borçlanmamaya çalışın. Borçlanmadan kastım kredi kartı kullanmamanız değil, biliyorsunuz ki sonuçta kredi kartı kullanımı da bir çeşit borçlanma yöntemidir. ama benim burada bahsettiğim bir süre ağır borçlanmalardan uzak durmanızdır. Borçlanmak yerine bankalara mevcut borçlarınızı ödeyerek azaltmaya çalışın.

Borçların bir kısmını ödemek. Ödemesine devam ettiğiniz bir ihtiyaç kredisi yahut en hafifinden kredi kartı borcunuz varsa, borçlarınızın bir kısımını ödemek yerine tamamını ödeyin. Vadesi gelen borçlarınızın tamamını ödemeniz kredi notunuzu yükselten bir durumdur. Çoğu tüketici yalnızca asgari tutarı ödüyor, işte bu en büyük yanlış. En başından her dönem ödeyebileceğiniz kadar harcama yaparsanız bu dertten kurtulmuş olursunuz. “Nasılsa asgarisi düşük oluyor, önümüzdeki ay borcumu kati kapatırım” gibi düşünceleri unutun. Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız, dönem borçlarınızı düzenli olarak ödeyin.

Sürekli kredi başvurusu yapmak. Evet, sürekli kredi yahut kredi kartı başvuru yapmak kredi notunuzu menfi tesirliyor. Kredi notu servisi bu durumu: “sürekli kredi arayışı” olarak nitelendiriyor ve bu vaziyette olan tüketicilerin kredi notunu düşürüyor. yani özetle kovalamayın; kaçın!

Bankaları hiç kullanmamak. Kredi notunuz düştüğünde bankaları hiçbir şekilde kullanmamak yanlıştır. Aksi bir şekilde bankacılık ürünlerini kullanmanız kredi notunuza müspet tesir yapacak ve puanınızın yükselmesini sağlayacaktır. Bankaları kullanın hatta kredi kartınızı da her zaman kullanın yalnızca borçlarınızı zamanında ödeyin ve bankalara borçlarınız hakkında ne kadar sadık davrandığınızı gösterin.

Kredi notunuzu bilmiyorsanız, öğrenmek için kredi notu öğrenme sayfasına bakabilirsiniz.

Bu yazımızda kredi notu yükseltme hakkında yapılamaması gereken durumlardan bahsettik. Herhangi bir sorunuz olursa yorumlar bölümünden bize ulaşın.


loading...

Yorumunuzu Bırakın