‘Camı çatlayan iPhone’ tarih olacak

Apple, ‘camı çatlayan iPhone’u tarihe gömmek istiyor.

‘Camı çatlayan iPhone’ tarih olacak‘Camı çatlayan iPhone’ tarih olacak

‘Camı çatlayan iPhone’ tarih olacak

Apple, camı çatlayan iPhone kavramını tarihe gömmek istiyor. ABD’li elektronik devi, benzeri olmayan bir koruyucu mekanizma için ABD Patent ve Marka Ofisine başvuruda bulundu. Mekanizma, iPhone’u ne kadar dikkat edilse de yere düşürme sendromunu ortadan kaldırmak hakkında umut veriyor.

iPhone’u ne kadar dikkat etseniz de düşürüp camını patlattıysanız geçmiş olsun. Bu cins şansızlıklar çok fazla yaşanmasa da, Apple eşi benzeri olmayan bir patent ile kalitesini bir düzen daha yükseltmeyi hedefliyor

Apple, ‘bir elektronik aygıtın kütle merkezini dikkatli bir şekilde yönlendirmeyi başaracak koruyucu bir mekanizma’ geliştiriyor. Yeni teknolojisi için patent başvurusu yapan Apple, faik mühendislik kabiliyetlerini ortaya koyma amacında.

Gizmag sitesinin haberine göre, koruyucu mekanizmanın, ‘hava levhaları’, bir ‘dürtme mekanizması’ ve bir ‘sıkma parçası’ içereceği belirtiliyor. Mekanizma, telefonun düşürüldüğünü tespit edecek müşteri yüzünden faaliyete geçecek. müşteri serbest düşüş ve tahmini çarpma noktasını da algılayabilecek. böylece iPhone’n en duygulu bölgeleri çarpma evvelinde savunma altına alınacak.

‘HER TÜRLÜ CİHAZA ahenkli OLACAK’

Patentte yer aldığı iddia edilen bilgiye göre, mekanizma ayrıca elektronik aygıtın düşüş esnasındaki açısal hızını, bir motora bağlı ağırlık yüzünden yavaşlatacak.

ilave olarak, koruyucu mekanizmanın, ‘aygıtın yüzeyindeki darbelere aleni tuş ve öbür unsurların küçülmesini/daralmasını sağlayabileceği’ anlatım edildi.

Her ne kadar Apple’ın patentinde koruyucu mekanizmanın ‘her cinslü elektronik aygıt için geçerli olduğu’ belirtilse de, iPhone için hususi olarak düşünüldüğü biliniyor.

iPhone ekranlarının çatlamasını önleyecek mekanizması başarılı olursa, Apple kalitesine benzersiz bir hususilik daha ekleyecek. ancak bir şeye dikkat etmek lazım, yeni nesil iPhone’larda bu teknolojinin ne kadar başarılı olduğunu denemek isteyenler, koruyucu mekanizmanın ‘serbest düşüşler’ için düşünüldüğünü unutmamalı.

Kaynak:ntvmsnbc

loading...

Yorumunuzu Bırakın