2016 İLKBAHAR YAZ SAÇ TRENDLERİ

İlkbahar yaz döneminde saçlar doğal ve yapılmamış gibi görünürken; podyumlar karmaşık bir doku istilası altında.

P&G elçilerinin belirlediği Fütürist, Ayrılan Yollar, Yana Yatık, Saç Aksesuarları ve Bireysellik gibi her ana trend özgünlüğü en canlı, en özgüvenli haliyle ortaya çıkarıyor. 

Islak görünümlü tutamlar kuru görünümlü uçlarla bitiyor.  Pırıltı donuk lıkla tlakinmlanırken kalınlar inceye çevriliyor ve doğal, kendi haline bırakılmış gibi görünen saçların ardından genellikle “gizli” bir şekillendirme ve çok miktarda ürün çıkıyor.

FÜTÜRİST

2016 İLKBAHAR YAZ SAÇ TRENDLERİ 2016 İLKBAHAR YAZ SAÇ TRENDLERİ

Fütürist saçlar inkar edilemez bir bireysellik görüntüsü yaratmak için yoğun işlemlerle şekillendiriliyor.  Kabile tarzından esintiler ve ilim kurguya çaktığı selamla hem güzel hem tuhaf görünen bu saçlara örgüler, rastalar, Afrika örgüleri cüretkar bir hava veriyor. Farklı dünyalardan gelen ıslak görünümlü parıltılar için jöleler ve spreyler kullanılırken bu görüntü vakit vakit kuru, donuk uçlarla birleştiriliyor.

AYRILAN YOLLAR

2016 İLKBAHAR YAZ SAÇ TRENDLERİ 2016 İLKBAHAR YAZ SAÇ TRENDLERİ

Toplu ya da açık olması ayrım etmeksizin saça el değmemiş, şekillendirilmemiş gibi yegâne tip bir görünüm veren ortadan ayrılan saçlar, 2016 ilkbahar yaz dönemunun kilit özelliklerinden birisi olacak gibi görünüyor.

YANA YATIK

2016 İLKBAHAR YAZ SAÇ TRENDLERİ 2016 İLKBAHAR YAZ SAÇ TRENDLERİ

Yeni dönemun bu saç trendi fütüristik bir dokunuşa sahip rahat ve çağdaş bir usul lakin bu rahatlığın yanı sıra; görünürde kolay lakin şekil itibariyle karmaşık. “Bu tlakinmen fırçalar, kurutma makineleri ve bir yığın ürünle hacim yaratmaktan ve sonra saçı düzleştirip bunları yok etmekten ibaret,” diyor Eugene.

genellikle açık bırakılan saçlar makine ile kabaca kurutulup hareketli ve dokulu hale getiriliyor. Sonrasında ise ön kısımları yana doğru atılıyor ya da taranıyor ve ardından saç spreyleri ya da ıslak görünümlü jölelerle sabitleniyor.

SAÇ AKSESUARLARI

2016 İLKBAHAR YAZ SAÇ TRENDLERİ 2016 İLKBAHAR YAZ SAÇ TRENDLERİ

Yeni dönemda büyük yer kaplayan saç aksesuarları, bu dönem hiç olmadığı kadar fazla tasarımcı tarafından içselleştirildi “Pek çok şeyin bir arada kullanılması” konseptini güçlendiren aksesuarlar, her görünüme bir ıra ve kişilik ekliyor ve süslü tokalar, vintage esintili taçlar, antika başlıklar, ilim kurgu esintili bantlar, çiçek dalları, tropik çiçekler ve 1950’li yılların bandana ları formunda olabiliyor.

Bu yeni aksesuar trendi, gençliğin iyimserliğini, arsızlığını ve muzipliğini yansıtırken kişinin de kalabalıkta ayrım edilmesini ve kendisine özgü bir tarza sahip görünmesini sağlıyor.

BİREYSELLİK

2016 İLKBAHAR YAZ SAÇ TRENDLERİ 2016 İLKBAHAR YAZ SAÇ TRENDLERİ

2016 ilkbahar yaz dönemunun renk trendi olan bireysellik bir renk teması değil, detaylara özen gösterme anlamına geliyor. Bireysellik trendleri takip etmekten çok birisinin kendi kişiliğine ve ıraine sadık kalması ki renkler de bunu kusursuz şekilde sağlıyor.

2016 saç trendleri manşet saç trendleri 2016-02-15
loading...

Yorumunuzu Bırakın