2015 Devlet Teşvik Destekleri Açıklandı

2015 Devlet Teşvik Destekleri Açıklandı2015 Devlet Teşvik Destekleri Açıklandı
Türkiye

İstihdam endüstri Yatırımı ve Üretimi sübvansiyon hakkında Ahmet Davutoğlu yeni açıklamalarda bulundu. Geçmiş yıllarda yaşanan Avrupa Krizi’ne işaret eden Davutoğlu, krizden çıkarımlar yaptıklarının altını çizerken; endüstri üretim ve istihdam destekleyen ülkelerin krize karşı daha güçlü olduklarını belirtti.

Bu çerçevede açıklamalarına devam eden Başbakan, yeni teşvik paketiyle endüstri ve üretimi geliştirerek, teşvik sunacaklarını belirtiyor. Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarına göre yeni teşvik paketi içerisinde yatırımcıya daha fazla destek verilecek.

Teşvik destekleri paketinden diğer açıklamalardan derlediğimiz satır başları şöyle;

Ekonomimizdeki atıl kaynaklar belirlenecek ve sisteme kazandırılacak, şirketlerin kapital yapılarıysa güçlendirilmeye çalışılacak. Özendirmeler yoluyla borç değil şirketlerin özkaynak kullanımı artırılacak.

Sigorta primi işveren hisseleri desteklenerek, hem oran hemde süre olarak arttırılacak. Aynı iş kolunda işe alınacak üretim sektörü kursiyeleri için 42 ay, diğer sektör çalışanları için 30 ay süreyle SGK işveren primi İŞKUR tarafından ödenecek.

Türkiye toplumu için çalışanların sayısı artırılacak ve yatırım yapmak isteyenlere vergi indirimi sağlanırken, yüksek teknoloji desteklenecek. Üretimlerde yüksek teknoloji oran ı artırılarak, desteklenecek.


loading...

Yorumunuzu Bırakın