2015’te Dolar Ne Olur? Dolar Tahmini ve Tavsiyeler

2015’te Dolar Ne Olur? Dolar Tahmini ve Tavsiyeler2015’te Dolar Ne Olur? Dolar Tahmini ve Tavsiyeler
2015 yılın Dolar'a yatırım yapılır mı?

Bu yıl için dolar tahminleri ve bazı tavsiyeler de bulunacağız. 2015 yılının ilk haftalarında altının dip oluşturma çabalarının gözlendiğini belirtebiliriz. Daha önce Dolar‘ın güç kazanmasından ve düşen petrol fiyatlarından olumsuz etkilenen altın fiyatları 1.200 dolar/ons seviyesinde bir destek bulmuş görünüyor.

Altınla alakalı detaylı değerlendirmeyi, Altına Yatırım Yapılmalı Mı? İşte 2015 Öngörüleri adlı yazımızda bulabilirsiniz. Dolar’a gelince piyasalarda 2015 yılı içerisinde doların neredeyse tüm diğer nakit birimlerine karşı değer kazanmaya devam edeceği beklentileri yer alıyor. Dövizle alakalı yatırımlarda öncelikle ABD Doları üzerinden değerlenen yatırımların Yen ve Euro’ya dönük yatırımlara yeğleme edilmesi gerektiği belirtiliyor.

2015 Dolar Tahmini ve Tavsiyeler

Amerika Birleşik Devletleri’nin nakit politikasını sıkılaştırma döngüsünde bulunması ile kendisini ayrıştırdığı bir ortamda, döviz bazında pozitif getiri yaratma ihtimalinin yüksek olduğu anlatım ediliyor. Bu sebeple aşağı yönlü riski düşük yatırımların yeğleme edilmesi gerektiği vurgulanıyor.

Aynı doğrultu da, göz önüne döviz türü mevduatlar geliyor. uzmanlar söz konusu vaziyette döviz türü yatırımları, mali yapısı güçlü, düşen emtia fiyatlarından müspet etkilenmesi muhtemel sektörlerde etkinlik gösteren firmaların 4-7 yıl arası vadelerdeki Eurobond‘larında değerlendirmeyi en cazip yatırım olarak görüyor.

 


loading...

Yorumunuzu Bırakın